Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Powrót do korzeni. Co łączy dziś Europę? Obywatele Europy dla Europy

Pod taką nazwą dziesięć europejskich miast realizuje dwuletni projekt w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. Jednym z jego punktów jest organizowana 22 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu konferencja poświęcona 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Co kryje wnętrze kościoła Św. Małgorzaty?

Na to pytanie odpowiedzą bytomscy archeologowie, którzy w kwietniu rozpoczną prace badawcze pod posadzką wewnątrz kościoła Św. Małgorzaty. To właśnie tam w 2009 roku dzięki badaniom georadarowym odkryto aż trzy zmiany w podłożu. Czy kryją one archeologiczną sensację?

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Data publikacji: 13 stycznia 2014Nie dość wspomnieć o odbywających się co roku w naszym mieście Paradach Pojazdów Zabytkowych, kiedy to płyta rynku zamienia się w wielki kolorowy parking, czy o Zlotach Pojazdów Militarnych, kiedy teren Dolomitów Sportowej Doliny przybiera barwy wojenne. Z myślą o motoryzacyjnych tradycjach w 2008 roku otwarto tu Galerię Motoryzacji i Techniki – miejsce, w którym prezentowane są najwspanialsze zabytkowe pojazdy z różnych część świata.

I tak pierwsza hala przeznaczona jest na wystawy czasowe, gdzie możliwa jest szybka zmiana ekspozycji. Z kolei druga hala przeznaczona jest na ekspozycje o stałym charakterze. Galeria Techniki i Motoryzacji aspiruje więc do miana kolejnego punku na kulturalnej mapie miasta i obok wystawienniczej funkcji ma pełnić także rolę edukacyjną. To miejsce, gdzie uczniowie bytomskich szkół i nie tylko będą mieli okazję zapoznać się z myślą techniczną konstruktorów samochodów i sięgającą bez mała 100 lat historią przemysłu motoryzacyjnego.

Galeria znajduje się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Strzelców Bytomskich 98.

Więcej tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.