Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Galeria Motoryzacji i Techniki

Galeria Motoryzacji i Techniki Data publikacji: 15 grudnia 2013Wśród prezentowanych samochodów i motocykli największą grupę stanowią auta brytyjskie, m.in. jaguary, rolls-royce silver cloud II czy bentley S1 sport saloon. Nie zabrakło też aut zza oceanu. Pamiętające czasy Ala Capone? Buick 28/27 z kołami o drewnianych szprychach, ford A czy nash 660 zadowolą oko niejednego konesera motoryzacji. 

Funkcjonująca w ramach Bytomskiego Ośrodka Edukacji Galeria Motoryzacji i Techniki pojawiła się na kulturalnej mapie Śląska w 2009 r. Celem jej działalności jest ukazywanie niezwykłych zjawisk w dziedzinie rozwoju myśli technicznej od XIX w. po czasy dzisiejsze w Europie i na świecie.

Galeria ma charakter interdyscyplinarny, warsztatowo-edukacyjny, przeznaczony dla miłośników motoryzacji i historii techniki, w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej. Jej bogatą i różnorodną ekspozycję stanowią m.in. stylowe automobile, kultowe modele z kolejnych dekad XX w., jednoślady. Zapraszamy zwiedzających w każdych wieku, w tym grupy zorganizowane (duże grupy prosimy o wcześniejszy kontakt), od poniedziałku do piątku od 10.00 - 18.00.

Więcej na stronie Galerii Motoryzacji i Techniki

Autor: KM
Zdjęcia: Fot. Piotr Jeleń

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.