Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Gala Bytomianki i Bytomianina Roku

Data publikacji: 16 kwietnia 2016Liga Kobiet Nieobojetnych, prężnie działające bytomskie stowarzyszenie, po raz kolejny przyznała tytuł Bytomianki i Bytomianina Roku wyróżniając dwoje bytomian, którzy swoją aktywnością i pasją zarażają innych.

Propagatorka biegania, prezeska zarządu Miechowickiej Grupy Biegowej Beata Adamczyk-Nowak decyzją Kapituły została uhonorowana tytułem i statuetką Bytomianki Roku 2015. Z kolei największy w Bytomiu entuzjasta i miłośnik jednośladów – Roman Badura - otrzymał tytuł Bytominina Roku 2015.

Przyglądając się sylwetkom dzisiejszych laureatów tytułów Bytomianki i Bytomianina Roku 2015 można z pewnością powiedzieć, że łączy ich wiele – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas uroczystej gali. Oboje są aktywni zarówno na polu zawodowym, sportowym jak i społecznym, oboje w sporcie znajdują radość i drogę do sukcesu, oboje mają to ogromne szczęście, że własną pasję przekuli w działalność społeczną, do której zarażają kolejnych mieszkańców Bytomia - dodał prezydent.

Przybliżmy sylwetki laureatów. Beata Adamczyk-Nowak swoją pasją do biegania zaraziła najpierw swojego męża i dzieci, a teraz zaraz innych współorganizując imprezy biegowe w naszym mieście: Bieg Świetlika, Bieg Niepodległości oraz Mistrzostwa Miechowickiej Grupy Biegowej. Wraz z Miechowicką Grupą Biegową zaangażowana jest w akcję Honorowy Dawca Energii FORTUM, dzięki której m.in. nasze miasto może uzyskać pomoc finansową na rzecz Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Roman Badura, który w każdy ostatni piątek miesiąca organizuje Bytomską Masę Krytyczną nie tylko popularyzuje jazdę na rowerze wśród bytomian, ale sam bierze udział w profesjonalnych wyścigach kolarskich. Sam intensywnie trenuje i zachęca do tego innych. Wspiera wszystkie inicjatywy społeczne i sportowe w Bytomiu. Roman Badura stara się, aby miasto stawało się coraz bardziej przyjazne dla tych, którzy wybierają rower.

Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni odebrali statuetki, odbyła się w piątek /15 kwietnia/ w Operze Śląskiej. Towarzyszył jej występ bytomskiej młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu pod dyrekcją Artura Kulki. T

radycja przyznawania wyróżnień przez Ligę Kobiet Nieobojętnych zapoczątkowana została w 2005 roku. W tym czasie wyróżniono wiele aktywnych artystek, społeczników i kobiet pełnych pasji.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.