Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Fotografia dzikiej przyrody w Muzeum Górnośląskim

Fotografia dzikiej przyrody w Muzeum Górnośląskim Data publikacji: 30 grudnia 2017Prawie 70 zdjęć wybranych z ekspozycji powstałych w wyniku konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year”, odbywającego się w latach 2002–2016, będzie można oglądać w Muzeum Górnośląskim od 3 stycznia.

Konkurs „Wildlife Photographer of the Year” organizowany jest od 1965 roku przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez londyńskie muzeum. Przez 15 lat wszystkie edycje wystawy były prezentowane w Polsce, w tym rokrocznie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Obecnie jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs poświęcony fotografii przyrody, przeznaczony dla profesjonalistów i amatorów, a także dla młodzieży i dzieci. Większość osób fotografujących przyrodę ubiega się o laury w nim. Zdobywają je ci, w których obrazach łączą się oryginalne spojrzenie, łut szczęścia i znajomość przyrody.

Od lat każdego roku na konkurs wpływa 40–50 tys. zdjęć wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów z ponad 90 krajów. Na zdjęciach możemy zobaczyć jałowe pustynie, gęste tropikalne dżungle, tropikalne zwierzęta, a także piękne krajobrazy oraz naturalne piękno przyrody uchwycone przez fotografów w jej całej wspaniałości. Dzięki temu wystawa zyskuje ogromny walor edukacyjny, ukazując nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi.

Wystawa, oprócz Polski, jest prezentowana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach, a każdego roku zwiedza ją ponad milion osób. Tworzące ją zdjęcia to nie tylko wizualni „ambasadorzy” świata natury. Są to też prace doskonałe pod względem artystycznym, wykorzystujące techniczne zaawansowanie fotografii i zachwycające naturalnym pięknem przyrody.

Zapraszamy na wystawę 3 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 do gmachu Muzeum Górnośląskiego przy placu Jana III Sobieskiego 2.

Wystawę będzie można oglądać do 25 lutego 2018 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Muzeum Górnośląskie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.