Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Fortum sprzedał EC

Fortum sprzedał EC Data publikacji: 25 października 2016Spółka Rezonator nowym właścicielem Elektrociepłowni Szombierki. Umowę podpisano dziś w Bytomiu.

Historyczna Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o bardzo dużym potencjale, a my mamy pomysł na jego wykorzystanie – mówi Andrzej Szwimer z firmy Rezonator. Naszym celem jest przywrócenie jej do życia, aby znowu mogła służyć mieszkańcom Bytomia, jednak w zupełnie innej roli niż dotychczas. Nasze plany są unikatowe, nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy.

Firma planuje powołanie do życia fundacji Fabryka Muzyki Generator i wykorzystanie elektrociepłowni do działalności kulturalnej. Nowy właściciel chce stworzyć tu teatr muzyczny, studio nagrań i mediatekę. Chce również nawiązać współpracę ze światowej sławy artystycznym koncernem Platige Image, gigantem specjalizującym się w tworzeniu animacji 3D, grafiki komputerowej i cyfrowych efektów specjalnych.

Fundacja zakłada także stymulację lokalnej społeczności, m.in. przez działalność edukacyjną skierowaną do najmłodszych. Interesujące są plany aktywizacji osób z zaburzeniami słuchu i wzroku. Generator chciałby stworzyć dla nich specjalistyczny program wspomagających ich rehabilitację.

Nowi właściciele nie ukrywali, że obiekt czeka gruntowny remont. Może to potrwać co najmniej półtora roku.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.