Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Fortum sprzedał EC

Fortum sprzedał EC Data publikacji: 25 października 2016Spółka Rezonator nowym właścicielem Elektrociepłowni Szombierki. Umowę podpisano dziś w Bytomiu.

Historyczna Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o bardzo dużym potencjale, a my mamy pomysł na jego wykorzystanie – mówi Andrzej Szwimer z firmy Rezonator. Naszym celem jest przywrócenie jej do życia, aby znowu mogła służyć mieszkańcom Bytomia, jednak w zupełnie innej roli niż dotychczas. Nasze plany są unikatowe, nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy.

Firma planuje powołanie do życia fundacji Fabryka Muzyki Generator i wykorzystanie elektrociepłowni do działalności kulturalnej. Nowy właściciel chce stworzyć tu teatr muzyczny, studio nagrań i mediatekę. Chce również nawiązać współpracę ze światowej sławy artystycznym koncernem Platige Image, gigantem specjalizującym się w tworzeniu animacji 3D, grafiki komputerowej i cyfrowych efektów specjalnych.

Fundacja zakłada także stymulację lokalnej społeczności, m.in. przez działalność edukacyjną skierowaną do najmłodszych. Interesujące są plany aktywizacji osób z zaburzeniami słuchu i wzroku. Generator chciałby stworzyć dla nich specjalistyczny program wspomagających ich rehabilitację.

Nowi właściciele nie ukrywali, że obiekt czeka gruntowny remont. Może to potrwać co najmniej półtora roku.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.