Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Fortum sprzedał EC

Fortum sprzedał EC Data publikacji: 25 października 2016Spółka Rezonator nowym właścicielem Elektrociepłowni Szombierki. Umowę podpisano dziś w Bytomiu.

Historyczna Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o bardzo dużym potencjale, a my mamy pomysł na jego wykorzystanie – mówi Andrzej Szwimer z firmy Rezonator. Naszym celem jest przywrócenie jej do życia, aby znowu mogła służyć mieszkańcom Bytomia, jednak w zupełnie innej roli niż dotychczas. Nasze plany są unikatowe, nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy.

Firma planuje powołanie do życia fundacji Fabryka Muzyki Generator i wykorzystanie elektrociepłowni do działalności kulturalnej. Nowy właściciel chce stworzyć tu teatr muzyczny, studio nagrań i mediatekę. Chce również nawiązać współpracę ze światowej sławy artystycznym koncernem Platige Image, gigantem specjalizującym się w tworzeniu animacji 3D, grafiki komputerowej i cyfrowych efektów specjalnych.

Fundacja zakłada także stymulację lokalnej społeczności, m.in. przez działalność edukacyjną skierowaną do najmłodszych. Interesujące są plany aktywizacji osób z zaburzeniami słuchu i wzroku. Generator chciałby stworzyć dla nich specjalistyczny program wspomagających ich rehabilitację.

Nowi właściciele nie ukrywali, że obiekt czeka gruntowny remont. Może to potrwać co najmniej półtora roku.

 


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.