Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Finał WOŚP w Parku Miejskim

Finał WOŚP w Parku Miejskim Data publikacji: 12 stycznia 2018Dzięki współpracy bytomskiego Hufca ZHP oraz Beceku, Światełko do Nieba rozbłyśnie w Bytomiu, tak jak w całym kraju, w niedzielę, 14 stycznia. Finał akcji już od 13.30 na scenie amfiteatru.

W Parku Miejskim im. F. Kachla będzie miał swój finał 6. Bytomski Przejazd Rowerowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Finałowi WOŚP towarzyszy zawsze dobra zabawa i muzyka. Nie inaczej będzie w tym roku.

Na plenerowej scenie w parku o 17.00 wystąpi formacja Chaos, która z pewnością zainteresuje fanów ostrego grania. Po nich do wspólnej zabawy zaprosi Coria z charyzmatycznym wokalistą znanym z programu X-Factor oraz MBTM Tomaszem Mrozkiem. Zespół grał koncerty przed takimi zespołami jak Europe, Soundgarden, Eric Clapton. Występował na festiwalu Orange Warsaw Festival (2015) i wielokrotnie na Festiwalu Kolorów.

Gwiazdą wieczoru będzie Oberschlesien. O 19.00 można się więc spodziewać mocnego uderzenia gitar z elektronicznymi smaczkami, do tego zjawiskowej pirotechniki scenicznej. Po dotychczasowych sukcesach, w tym wydaniu krążka koncertowego nagranego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości.

W tym roku, środki zebrane podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na wyrównania szans w leczeniu noworodków, czyli wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W większości tych oddziałów w Polsce sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas.

O 20.00 zapraszamy na tradycyjne Światełko do Nieba.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.