Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Finał konkursu fotograficznego

Data publikacji: 9 lipca 2016Znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Architektura sakralna Bytomia” organizowanego przez Bytomski Ośrodek Edukacji oraz Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków Energetyk-Elektronik w Bytomiu. Uroczyste wręczenie nagród połączone z mini wystawą nagrodzonych prac odbyło się w piątek /8 lipca/ w Teatrze Rozbark.

Spośród prac zgłoszonych na konkurs wybrano pięć najlepszych oraz dodatkowo przyznano dziesięć specjalnych wyróżnień.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kazimierz Wojtaszek za zdjęcie „Kościół pw. Św. Barbary na tle panoramy Bytomia”
II miejsce – Grażyna Gajos za zdjęcie „Czas zatrzymany na tafli szkła – odbicie Kościoła pw. Świętej Trójcy na fasadzie CHU Agora”
III miejsce – Grzegorz Langer za zdjęcie „Kaplica pw. Św. Józefa – Bytom - Szombierki”
IV miejsce – Irena Czerny za zdjęcie „Kościół pw. Św. Józefa Robotnika w Bytomiu Stroszku Dąbrowie Miejskiej – widok od strony bocznego wejścia”
V miejsce – Henryk Puzio za zdjęcie „Kościół pw. Św. Jacka wieczorową porą”.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.