Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Finał konkursu fotograficznego

Data publikacji: 9 lipca 2016Znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Architektura sakralna Bytomia” organizowanego przez Bytomski Ośrodek Edukacji oraz Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków Energetyk-Elektronik w Bytomiu. Uroczyste wręczenie nagród połączone z mini wystawą nagrodzonych prac odbyło się w piątek /8 lipca/ w Teatrze Rozbark.

Spośród prac zgłoszonych na konkurs wybrano pięć najlepszych oraz dodatkowo przyznano dziesięć specjalnych wyróżnień.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kazimierz Wojtaszek za zdjęcie „Kościół pw. Św. Barbary na tle panoramy Bytomia”
II miejsce – Grażyna Gajos za zdjęcie „Czas zatrzymany na tafli szkła – odbicie Kościoła pw. Świętej Trójcy na fasadzie CHU Agora”
III miejsce – Grzegorz Langer za zdjęcie „Kaplica pw. Św. Józefa – Bytom - Szombierki”
IV miejsce – Irena Czerny za zdjęcie „Kościół pw. Św. Józefa Robotnika w Bytomiu Stroszku Dąbrowie Miejskiej – widok od strony bocznego wejścia”
V miejsce – Henryk Puzio za zdjęcie „Kościół pw. Św. Jacka wieczorową porą”.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.