Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Finał Bytomskich Spotkań Europejskich

Finał Bytomskich Spotkań Europejskich Data publikacji: 4 listopada 2017Kilkadziesiąt spotkań, setki słuchaczy i ogrom ważnych pytań: o problemy i wyzwania dzisiejszej Europy, mechanizmy funkcjonowania organizacji międzynarodowych. Mowa o Bytomskich Spotkaniach Europejskich, których finał odbędzie się 15 listopada o 11.00 w Państwowych Szkołach Budownictwa.

Spotkanie finałowe będzie nie tylko podsumowaniem tegorocznego cyklu, ale również dyskusją na temat tolerancji - w nawiązaniu do obchodzonego 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej.

Temat tolerancji, potrzeby otwartości i przełamywania stereotypów o odmienności innych kultur w ramach tegorocznego cyklu poruszany był kilkukrotnie. Staraliśmy się przybliżać dzieciom i młodzieży tematy związane nie tylko z różnicami kulturowymi i narodowymi krajów europejskich, ale też mówić o tolerancji np. wobec osób starszych, niepełnosprawnych - mówi Magdalena Bosek.

Honorowym gościem finałowego spotkania będzie Marlon Ribeiro, Brazylijczyk od 5 lat mieszkający w Polsce. Cykl został objęty honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.