Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Finał Bytomskich Spotkań Europejskich

Finał Bytomskich Spotkań Europejskich Data publikacji: 4 listopada 2017Kilkadziesiąt spotkań, setki słuchaczy i ogrom ważnych pytań: o problemy i wyzwania dzisiejszej Europy, mechanizmy funkcjonowania organizacji międzynarodowych. Mowa o Bytomskich Spotkaniach Europejskich, których finał odbędzie się 15 listopada o 11.00 w Państwowych Szkołach Budownictwa.

Spotkanie finałowe będzie nie tylko podsumowaniem tegorocznego cyklu, ale również dyskusją na temat tolerancji - w nawiązaniu do obchodzonego 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej.

Temat tolerancji, potrzeby otwartości i przełamywania stereotypów o odmienności innych kultur w ramach tegorocznego cyklu poruszany był kilkukrotnie. Staraliśmy się przybliżać dzieciom i młodzieży tematy związane nie tylko z różnicami kulturowymi i narodowymi krajów europejskich, ale też mówić o tolerancji np. wobec osób starszych, niepełnosprawnych - mówi Magdalena Bosek.

Honorowym gościem finałowego spotkania będzie Marlon Ribeiro, Brazylijczyk od 5 lat mieszkający w Polsce. Cykl został objęty honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.