Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Film? Dobry temat do rozmowy

Film? Dobry temat do rozmowy Data publikacji: 26 stycznia 2014



Jesteś kinomaniakiem? Nie masz z kim porozmawiać o filmie? Becek zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Z pewnością nie zabraknie dyskusji o kondycji światowego, europejskiego i polskiego kina. Już dziś (w niedzielę) o 16.00 pretekstem do rozmowy będzie film „Sugar Man”.

To jeden z tegorocznych oscarowych faworytów. Zdobył nagrody publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles oraz Melbourne. „Sugar Man” to opowieść o sile przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi.

Spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego będą odbywać się raz w miesiącu w sali Ki - Nowej (II piętro). W planie prelekcja i seans filmowy, a po filmie wymiana wrażeń w Baszta Caffe (II piętro).



Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.