Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Film? Dobry temat do rozmowy

Film? Dobry temat do rozmowy Data publikacji: 26 stycznia 2014Jesteś kinomaniakiem? Nie masz z kim porozmawiać o filmie? Becek zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Z pewnością nie zabraknie dyskusji o kondycji światowego, europejskiego i polskiego kina. Już dziś (w niedzielę) o 16.00 pretekstem do rozmowy będzie film „Sugar Man”.

To jeden z tegorocznych oscarowych faworytów. Zdobył nagrody publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles oraz Melbourne. „Sugar Man” to opowieść o sile przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi.

Spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego będą odbywać się raz w miesiącu w sali Ki - Nowej (II piętro). W planie prelekcja i seans filmowy, a po filmie wymiana wrażeń w Baszta Caffe (II piętro).Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.