Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festyn na cześć patronki szkoły

Festyn na cześć patronki szkoły Data publikacji: 6 października 2018Uczniowie, absolwenci, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu - Łagiewnikach bawili się w sobotę podczas festynu zorganizowanego z okazji 14. rocznicy nadania szkole imienia Królowej Jadwigi.

W tym roku uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie „W hołdzie Królowej Jadwidze”, które przybliżyło postać patronki szkoły, która w 1384 była koronowana na króla Polski. Podczas festynu, oprócz uroczystej akademii i występów uczniów nie zabrakło kawiarenki ze specjalnie zrobionymi na tę okazję słodkościami oraz targu rozmaitości pełnego rękodzieła wykonanego przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia na uczniów i nie tylko, czekały również inne atrakcje: zabawy i konkursy z nagrodami, możliwość obejrzenia wozu strażackiego i policyjnego oraz popisu umiejętności strażaków, którzy symulowali przykładową akcję ratowniczą. Rodzice wzięli udział w tradycyjnym turnieju piłki nożnej o puchar Romana Szewczyka.

Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.