Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festiwal Wiosna Filmów

Data publikacji: 1 czerwca 2017Przez siedem dni w Bytomskim Centrum Kultury oglądać możemy filmy doceniane na najlepszych międzynarodowych festiwalach między innymi w Cannes, Karlowych Warach czy Berlinie. Festiwal Wiosna Filmów to perły wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach, takich jak Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzym czy Saloniki.

Podczas wydarzenia prezentowane są także filmy wskazane przez Europejską Akademię Filmową (EFA) oraz Amerykańską Akademię Filmową. W BeCeKu w ramach Wiosny Filmów oglądać możemy m.in. dramat "Frantz" w reżyserii Francoisa Ozona ( czerwca), "Historię pewnego życia" w reżyserii Stéphane'a Brizé'a (3 czerwca), "Aquariusa" w reżyserii Klebera Mendonça Filho (4 czerwca), "Dwie kobiety" w reżyserii Martina Provosta (5 czerwca), "Wilde'a Maus'a" w reżyserii Josefa Hadera (6 czerwca), "Duszę i ciało" w reżyserii Ildikó Enyedi'ego (7 czerwca), "Mężczyznę imieniem Ove" w reż. Hannesa Holma (8 czerwca).

Każdego dnia odbywają się dwa seanse: pierwszy o godz. 17. (wyjątek - "Aquarius" o godz. 16.30), drugi o godz. 19.15.

Projekcje będą się odbywać w sali Ki-Nowej. Bilety są w cenie 11 złotych. Karnet na 7 seansów w ramach festiwalu jest w cenie 55 złotych.
Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.