Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festiwal tuż tuż

Festiwal tuż tuż Data publikacji: 14 listopada 2017Przed nami wielkie muzyczne wydarzenie, które wzięło swój początek właśnie tu, w Bytomiu, miejscu urodzenia G.G. Gorczyckiego. Cieszymy się, że już po raz kolejny to unikatowe przedsięwzięcie otworzy koncert w naszym mieście – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia.

Gośćmi konferencji byli: Adam Wesołowski, kompozytor, dyrektor festiwalu oraz baryton Jarosław Kitala. Artyści przybliżyli dziennikarzom kulisy pracy nad festiwalem, jego artystyczne założenia oraz wydarzenia towarzyszące. Na tegoroczną edycję imprezy złożą się koncerty w dwunastu śląskich miastach, w tym cztery koncerty w Bytomiu.

Wśród zaproszonych twórców znaleźli się tacy wykonawcy, jak Cracow Royal Singers, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Aukso czy Capella Cracoviensis. Gośćmi festiwalu będą wykonawcy nie tylko z Europy, też z Azji i Ameryki Południowej.

Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć dobrą markę, a festiwal cieszy się uznaniem zarówno artystów, jak i publiczności. A wszystko na cześć legendy polskiego baroku - Gorczyckiego w 350. rocznicę urodzin kompozytora – mówił Adam Wesołowski, inicjator i organizator festiwalu.

W przeddzień inauguracyjnego koncertu, w czwartek, 16 listopada na spotkanie z Adamem Wesołowskim, Jarosławem Kitalą i Diego Godoy Gutierrezem zapraszamy do Biura Promocji Bytomia, gdzie artyści podzielą się z melomanami m. in.  swoimi muzycznymi inspiracjami.

Warto wspomnieć, że inauguracyjny koncert odbędzie się w piątek, 17 listopada o 19.00 w kościele p.w. Św. Trójcy przy ul. Kwietniewskiego 1. Wystąpią znakomici soliści z Polski, Czech i Niemiec oraz Baroque Collegium 1685 po mistrza epoki baroku – Johanna Sebastiana Bacha.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.