Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 sierpinia 2018, Konstancja, Emilia, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festiwal Teatralny Teatromania

Festiwal Teatralny Teatromania Data publikacji: 14 stycznia 2014Organizatorzy festiwalu mówią „nie” gatunkowym barykadom, formalnym ograniczeniom i światopoglądowym zasiekom. Spotykają się tu znakomite teatry niezależne oraz twórcy pracujący na najlepszych scenach repertuarowych, artyści młodzi i ci uznawani już za gwiazdy, twórcy pielęgnujący teatralne tradycje i artyści poszukujący nowych form ekspresji i komunikacji z widzem.

No właśnie – bo to widz jest w Teatromanii najważniejszy, a program festiwalu budowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. A zwykle widzowie tego przeglądu mają w czym wybierać, bo TEATROMANIA to wydarzenie teatralne o w pełni międzynarodowym programie, który przekracza granice krajów i kultur, dając widzom aglomeracji śląskiej szansę kontaktu z najciekawszymi zjawiskami światowego teatru.

To również festiwal „wychodzący” do widzów – wiele przedstawień odbywa się w przestrzeni publicznej, Teatromania to bowiem nie tylko spektakle w teatralnych salach, ale tez barwne widowiska plenerowe. Program przeglądu wypełnią też spotkania z artystami i rozmaite wydarzenia towarzyszące.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.