Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 maja 2018, Juliusz, Magdalena, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

Blisko 40 młodych aktorów z ośmiu europejskich krajów wystąpiło wczoraj /19 maja/ w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festiwal Teatralny Teatromania

Festiwal Teatralny Teatromania Data publikacji: 14 stycznia 2014Organizatorzy festiwalu mówią „nie” gatunkowym barykadom, formalnym ograniczeniom i światopoglądowym zasiekom. Spotykają się tu znakomite teatry niezależne oraz twórcy pracujący na najlepszych scenach repertuarowych, artyści młodzi i ci uznawani już za gwiazdy, twórcy pielęgnujący teatralne tradycje i artyści poszukujący nowych form ekspresji i komunikacji z widzem.

No właśnie – bo to widz jest w Teatromanii najważniejszy, a program festiwalu budowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. A zwykle widzowie tego przeglądu mają w czym wybierać, bo TEATROMANIA to wydarzenie teatralne o w pełni międzynarodowym programie, który przekracza granice krajów i kultur, dając widzom aglomeracji śląskiej szansę kontaktu z najciekawszymi zjawiskami światowego teatru.

To również festiwal „wychodzący” do widzów – wiele przedstawień odbywa się w przestrzeni publicznej, Teatromania to bowiem nie tylko spektakle w teatralnych salach, ale tez barwne widowiska plenerowe. Program przeglądu wypełnią też spotkania z artystami i rozmaite wydarzenia towarzyszące.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.