Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 czerwca 2017, Paulina, Jan, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZMIANA GODZIN PRACY REFERATU

ZMIANA GODZIN PRACY REFERATU

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Festiwal kultury niemieckiej

Data publikacji: 18 czerwca 2017Bytom jest miastem wielokulturowym, a dzisiejsze spotkanie najlepszym dowodem na to, jak zróżnicowana i żywa jest kultura niemiecka w naszym mieście. Festyn Kultury Niemieckiej jest wspaniałą płaszczyzną integracji, propagowania kultury niemieckiej i jedną z nielicznych okazji do zaprezentowania bogactwa kulturalnego mniejszości niemieckiej - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas  spotkania.

Towarzystwo Społeczno Kulturalne Niemców Oddział w Bytomiu już po raz kolejny zorganizowało Festyn Kultury Niemieckiej. Tym razem odbył się w sobotę /17 czerwca/ w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Spotkanie członków i sympatyków urozmaiciły liczne występy artystyczne. Na scenie Teatru wystąpił m.in. dziecięco-młodzieżowy zespół Piccolo czy grupa śpiewaczy i wykonawców niemieckich.  

W tradycyjnym spotkaniu wzięli udział m.in. Damian Bartyla, prezydent Bytomia, Mariusz Janas, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz bytomscy radni.

Warto wspomnieć, że bytomska mniejszość niemiecka, która skupia ponad 2000 członków zmieniła w tym roku siedzibę na nową, większą i obecnie mieści się przy ulicy Powstańców Warszawskich.

Towarzystwo Społeczno-Kulturale Niemców Województwa Śląskiego działa od 1990 roku. Jego misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka niemieckiego, ale zrzesza zarówno osoby narodowości niemieckiej jak i te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.  

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.