Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Festiwal kultury niemieckiej

Data publikacji: 18 czerwca 2017Bytom jest miastem wielokulturowym, a dzisiejsze spotkanie najlepszym dowodem na to, jak zróżnicowana i żywa jest kultura niemiecka w naszym mieście. Festyn Kultury Niemieckiej jest wspaniałą płaszczyzną integracji, propagowania kultury niemieckiej i jedną z nielicznych okazji do zaprezentowania bogactwa kulturalnego mniejszości niemieckiej - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas  spotkania.

Towarzystwo Społeczno Kulturalne Niemców Oddział w Bytomiu już po raz kolejny zorganizowało Festyn Kultury Niemieckiej. Tym razem odbył się w sobotę /17 czerwca/ w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Spotkanie członków i sympatyków urozmaiciły liczne występy artystyczne. Na scenie Teatru wystąpił m.in. dziecięco-młodzieżowy zespół Piccolo czy grupa śpiewaczy i wykonawców niemieckich.  

W tradycyjnym spotkaniu wzięli udział m.in. Damian Bartyla, prezydent Bytomia, Mariusz Janas, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz bytomscy radni.

Warto wspomnieć, że bytomska mniejszość niemiecka, która skupia ponad 2000 członków zmieniła w tym roku siedzibę na nową, większą i obecnie mieści się przy ulicy Powstańców Warszawskich.

Towarzystwo Społeczno-Kulturale Niemców Województwa Śląskiego działa od 1990 roku. Jego misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka niemieckiego, ale zrzesza zarówno osoby narodowości niemieckiej jak i te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.  

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.