Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ferie zimowe rozpoczęte

Data publikacji: 17 stycznia 2014_MG_4431.JPGMimo że zima w tym roku nas nie rozpieszcza, a wielu z nas z utęsknieniem czeka na białe szaleństwo, młodzi bytomianie na pewno nie będą się nudzić. W ramach akcji „Zima w mieście” ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu znajdą zarówno amatorzy sportu, jak i ci, którzy wolą realizować się artystycznie.

W czasie ferii dzieci i młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej będzie mogła korzystać z lodowiska sezonowego od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.00 za darmo! Również od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 w ramach programu ”Otwarte sale gimnastyczne” udostępniane będą sale gimnastyczne. Najmłodsi, który wolny czas lubią spędzać aktywnie, będą mogli korzystać ze sportowego zaplecza swoich szkół pod okiem nauczycieli.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe organizuje w tym roku 16 bytomskich szkół: ZSO nr 11, SP nr 23, SP nr 37 w Stroszku, SP nr 38 w Suchej Górze, ZSS nr 3 w Bobrku, SP nr 21 w Karbiu, Gimnazjum nr 15 w Stolarzowicach, SP nr 42 i SP nr 46 w Rozbarku, SP nr 44 i SP nr 45 w Szombierkach oraz SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 51, ZSS nr 6 w Śródmieściu.

Na miłośników wspinaczki przez 6 dni (20, 22, 24, 27, 29 i 31 stycznia) od 9.00 do 14.00 czekać będzie ścianka w Hali na Skarpie. Ciekawe zajęcia przygotował Becek w ramach XIV Feriady Artystycznej. Zainteresowani mogą wziąć udział między innymi: w warsztatach fotograficznych, instrumentalnych, plastycznych oraz wybrać coś dla siebie z oferty filmowej.

Do organizacji wolnego czasu w ferie włączyły się także inne bytomskiego placówki, które w swoich programach proponują  między innymi udział w półkoloniach.


Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.