Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacje w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Co roku możemy się o tym przekonać w Bytomiu, w którym kilkanaście instytucji zapewnia dzieciom wakacyjną naukę i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Ferie tuż tuż

Ferie tuż tuż Data publikacji: 5 stycznia 2017Patrząc na aurę za oknem, miłośnicy białego szaleństwa zacierają już ręce na myśl o zimowym wypoczynku. Nawet jeśli śnieg nie utrzyma się do połowy miesiąca, młodzi bytomianie rozpoczynający ferie 16 stycznia, nie powinni narzekać na nudę. Jak co roku ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu znajdą tu zarówno amatorzy sportu, jak i ci, którzy wolą realizować się artystycznie.

Od 16 do 20 stycznia (od poniedziałku do piątku) zajęcia organizują cztery bytomskie szkoły: SP nr 4 przy ul. Chrobrego 9, SP nr 5 przy al. Legionów, SP nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 w Miechowicach oraz ZSS nr 3 w Bobrku. Zajęcia dla dzieci, które spędzają ferie w Bytomiu, przygotowały takie placówki jak: Młodzieżowy Dom Kultury, Spółdzielczy Klub Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szombierkach, środek Kulturalno – Oświatowy/ Klub Znicz w Stroszku oraz Świetlica Środowiskowa im. św. Elżbiety w Łagiewnikach i „Promyk św. Brat Alberta” Caritas Diecezji Gliwickiej w Stroszku.

Moc atrakcji przygotował też Becek w ramach XVII Zimowej Feriady Artystycznej. Na zainteresowanych czeka m.in.Fabryka Wiedzy, która otworzy przed najmłodszymi świat eksperymentów i zabaw z fizyką czy chemią, a także warsztaty kulinarne, tworzenia maskotek czy żywe lekcje historii, które poprowadzą rycerze z Bytomskiego Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej (www.becek.pl/program/category,12).

Na ferie z tańcem zaprasza Teatr Rozbark, gdzie od 23 do 27 stycznia o 9.30 do 13.00 odbywać się będą zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne skierowane do dzieci w wieku od 6 do10 lat oraz od 11 do 14 lat. Koszt udziału w zajęciach to 100 zł.(cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć dziennie po 60 minut).

Zapisy prowadzone są do 13 stycznia w siedzibie teatru pod nr. tel.: 32 428 13 02 lub drogą elektroniczną pod adresem: bow@teatrrozbark.pl. Więcej informacji na: http://www.teatrrozbark.pl/ferie-w-teatrze-rozbark-grupa-starsza,288.

Od 16 do 20 stycznia „Ferie z literaturą i sztuką” organizuje bytomska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny. W programie nie zabraknie warsztatów origami, kalkografii, tworzenia komiksu czy literackich kolaży (http://www.bytom.pbw.katowice.pl/). Zajęcia potrwają od 11.00 do 13.00.

Ciekawą propozycję dla dzieci, które spędzają ferie w mieście przygotowała też Miejska Biblioteka Publiczna. 17 i 24 stycznia w gmachu głównym biblioteki przy pl. Sobieskiego 3 zaplanowano warsztaty plastyczne połączone z prezentacjami multimedialnymi. Wiecej informacji można znaleźć tutaj.

W czasie ferii zimowych warto wybrać się też do Muzeum Górnośląskiego. W repertuarze instytucji znalazły się m.in. Muzealne hity – najpopularniejsze, uwielbiane przez dzieci i ich rodziców warsztaty, które inspirują, pobudzają wyobraźnię i wyzwalają wiele pozytywnych emocji. Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku o 12.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego. Koszt udziału w nich wynosi 10 zł. Obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji (tel. 32 281 82 94 w. 127).Więcej informacji na: http://muzeum.bytom.pl/?p=4969.

Dla tych,kórzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez sportu, Klub Sportowy Górnik Bytom przygotował Tenisowe Półkolonie. Więcej informacji na plakacie.

Jak co roku w czasie ferii zajęcia otywarte organizuje dla wszystkich dzieci Bytomskie Towarzystwo Szermiercze. Zapraszamy w poniedziałeki i czwartki do Hali na Skarpę od 17.00 do 19.00. Zajęcia są bezpłatne.
 
Bezpieczne ferie 2017.PNG
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.