Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Fazaniec w nowej odsłonie

Fazaniec w nowej odsłonie Data publikacji: 25 maja 2017Park Fazaniec doczekał się nowego oblicza. Właśnie zakończył się drugi etap jego rewitalizacji. Park wzbogacił się o 3 tysiące roślin nadwodnych, a przepływający tędy strumień został oczyszczony.

Oficjalny odbiór prac związanych z zakończeniem drugiego etapu rewitalizacji odbędzie się 30 maja o godz. 12.

Etap ten obejmował roboty budowlane związane z regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego strumyka płynącego po zachodniej stronie parku wraz z nasadzeniem roślin nadwodnych, a także pielęgnację drzewostanu.

Prace trwały dwa lata. - Pod koniec zeszłego roku wykonane zostały prace związane z uporządkowaniem drzewostanu, a w tej chwili zakończono ostatni z elementów tego etapu rewitalizacji polegający na renaturyzacji strumyka - mówi o szczegółach Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Zamulony strumień oczyszczono, wyregulowano jego koryto i brzegi oraz przebudowano 6 przepustów - zlikwidowano jeden z nich oraz wybudowano 5 nowych mostków. Dodatkowo przy brzegach posadzono ponad 3 tysiące roślin nadwodnych.

Koszt inwestycji dotowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach to około 800 tys. złotych.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.