Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Ewa Kowalska

Ewa Kowalska Data publikacji: 9 grudnia 2013Bytom przede wszystkim kojarzy mi się z miejscem zamieszkania. Powiem wprost: to całe moje życie, rodzina, przyjaciele, sport... Nigdy nie myślałam, by stąd wyjechać. Choć przygodę z hokejem zaczęłam bardzo późno, przychodząc po raz pierwszy na trening, nie sądziłam, że zwiążę się z tą dyscypliną na dłużej.

Z biegiem czasu wkomponowałam się w drużynę, a ta z czasem zaczęła odnosić duże sukcesy. Hokej nie jest dla bab?! Sceptycy, na ogół mężczyźni, głoszący tego typu opinie, przesadzają. Mecze kobiecych drużyn, grających na dobrym poziomie, choć nie są tak nacechowane siłą, potrafią być naprawdę widowiskowe.

Jako zawodniczka i trenerka obserwuję coraz większe zainteresowanie hokejem wśród dziewcząt. Jest w tym duża zasługa rodziców, których zaangażowanie owocuje coraz większą liczbą dzieciaków na treningach. Za 3-4 lata nastolatki będą dorównywać swoimi umiejętnościami bytomiance Karolinie Późniewskiej, najlepszej polskiej hokeistce. Ciekawą akcją są też treningi za symboliczną złotówkę organizowane na bytomskim lodowisku dla dzieci z klas od 1 do 3.

Tego typu inicjatywy cieszą się dużą popularnością i byłoby pięknie, gdyby inne bytomskie kluby w ten sposób zachęcały młodzież do uprawiania sportu. Trzeba stworzyć szansę również tym, których na to nie stać i nie pozwolić zmarnować się talentom. Nie tylko tym sportowym. Z czasem wiele można zrobić...

 Ewa Kowalska – kapitan żeńskiej drużyny TMH Bisset Polonia Bytom, laureatka Sportowego Lauru Bytomia 2010.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.