Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

Ewa Blaut

Ewa Blaut Data publikacji: 9 grudnia 2013Bytom to piękne miasto, jego kamienice urzekają mieszkańców i przyjezdnych. Szkoda, że ich stan budzi wiele wątpliwości. Sądzę, że prywatyzacja rozwiązałaby wiele problemów. Opera Śląska, Śląski Teatr Tańca, Galeria Kronika, BCK, Stalowe Anioły i wiele innych to obecna wizytówka miasta.

Tereny zielone, postindustrialne, szkolnictwo w tym artystyczne średnie i wyższe, nowoczesna medycyna, to kolejne atuty. Olbrzymi potencjał naszego miasta to ludzie działający dla Bytomia z wielką pasją i zaangażowaniem. Jestem patriotką lokalną. Kształciłam się w tym mieście i pracuje dla jego mieszkańców. Prowadząc restaurację - galerię „Pod Czaplą", Fundację Opera Silesia, Art. Blaut Akademii i Akademię Weekendową przy ASP, staram się realizować marzenia innych i swoje. Łączę z powodzeniem biznes z kulturą.

Ewa Blaut businesswoman, laureatka nagrody Prezydenta - Muza 2008Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.