Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy Data publikacji: 15 maja 2018Trwa 10. jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w – największej w tej części Europy imprezy biznesowej. Trzydniowy cykl debat poświęcony jest nie tyko wyzwaniom współczesnej gospodarki, ale też nauce, ekologii i szeroko pojętemu rozwojowi miast.

Jak co roku zakres podejmowanych tematów oscyluje wokół kilkunastu głównych nurtów związanych m.in. z rozwojem nowych technologii, współpracą gospodarczą w ramach wolego rynku. Nie inaczej było i tym razem w Katowicach. W 156 sesjach dyskusyjnych bierze udział 900 prelegentów .

Rozpoczęty wczoraj /14 maja/ kongres zainaugurowała debata „Nasza nowa Europa”, w której udział wzięli m.in. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, byli premierzy: George Papandreu (Grecja) Iweta Radiczowa (Słowacja), Alexander Stubb (Finlandia) oraz Herman Van Rompuy (Belgia).

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

Ważnym i oczekiwanym przez uczestników wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu jest też rozpoczęta dziś kolejna edycja European Start-up Days. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będzie można zobaczyć i przetestować najbardziej innowacyjne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak np. ławkę solarną, wirtualną przymierzalnię czy opaskę telemedyczną.

Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego, co może być potrzebne w rozwoju pomysłu na firmę, a także przedstawić się biznesowemu światu zainteresować ich swoją ofertą. Podczas European Start-up Days zaprezentuje się setka najlepszych start-upów, wyłonionych w konkursie Start-up Challenge spośród blisko 200 zgłoszeń.

W ciągu ostatniej dekady kongres konsekwentnie realizował swoją ambicję – wskazywał trendy i zjawiska, które zmieniają obraz życia gospodarczego. Dorobek dotychczasowych edycji przekonuje, że Europejski Kongres Gospodarczy znalazł swoje stałe miejsce na mapie największych gospodarczych wydarzeń w Europie.

Autor: AK
Zdjęcia: Metropolia GZM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.