Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Europejski Dzień Seniora

Europejski Dzień Seniora Data publikacji: 20 października 2016„Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, pójść inną drogą i jeszcze raz spróbować” – tymi słowami apeluje do osób starszych Hildegarda Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów. Dziś (20 października) w całej Europie obchodzony jest Dzień Seniora.

To dzień, w którym warto zaznaczyć, jak wiele aktywni seniorzy zmienili w życiu naszego miasta. Bytomska Rada Seniorów jest inicjatorem wielu przedsięwzięć. Bez niej nie zapadną żadne ważne decyzje dotyczące ludzi starszych. Dzięki Radzie Seniorów wprowadzono u nas Kopery Życia. Seniorzy uczestniczą w kongresach w całym kraju, biorą udział w spotkaniach organizacji pozarządowych.

Inicjujemy wiele działań i opiniujemy akty prawa miejscowego mające wpływ na życie seniorów. Chlubą naszego miasta jest też Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym seniorzy mają zajęcia w formie otwartych wykładów, zajęcia językowe i ruchowe. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bytomiu ma 570 czynnych członków. Prężnie działają tu kluby seniora powstałe na bazie byłych zakładów pracy – mówi Hildegarda Tyburczyk.

Obchodzone na całym świecie dni poświęcone seniorom mają przede wszystkim kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania zapewniające im godne życie.
Autor: iwo
Zdjęcia: K. Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.