Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Europejski Dzień Seniora

Europejski Dzień Seniora Data publikacji: 20 października 2016„Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, pójść inną drogą i jeszcze raz spróbować” – tymi słowami apeluje do osób starszych Hildegarda Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów. Dziś (20 października) w całej Europie obchodzony jest Dzień Seniora.

To dzień, w którym warto zaznaczyć, jak wiele aktywni seniorzy zmienili w życiu naszego miasta. Bytomska Rada Seniorów jest inicjatorem wielu przedsięwzięć. Bez niej nie zapadną żadne ważne decyzje dotyczące ludzi starszych. Dzięki Radzie Seniorów wprowadzono u nas Kopery Życia. Seniorzy uczestniczą w kongresach w całym kraju, biorą udział w spotkaniach organizacji pozarządowych.

Inicjujemy wiele działań i opiniujemy akty prawa miejscowego mające wpływ na życie seniorów. Chlubą naszego miasta jest też Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym seniorzy mają zajęcia w formie otwartych wykładów, zajęcia językowe i ruchowe. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bytomiu ma 570 czynnych członków. Prężnie działają tu kluby seniora powstałe na bazie byłych zakładów pracy – mówi Hildegarda Tyburczyk.

Obchodzone na całym świecie dni poświęcone seniorom mają przede wszystkim kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania zapewniające im godne życie.
Autor: iwo
Zdjęcia: K. Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.