Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Eskulapiada

Eskulapiada Data publikacji: 14 grudnia 2013Blisko czterdziestu gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się w 22. Rejonowej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia. Wiedzą na ten temat uczestnicy wykazali się nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Najlepszych jurorzy nagrodzili pucharami.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 młodzież z Bytomia i Tarnowskich Gór pisała test złożony z trzydziestu pytań, a kolejnym etapem były zadania z pierwszej pomocy. W tej części zawodnicy mieli udowodnić swój profesjonalizm. Podczas symulowanych akcji ratunkowych komisja oceniała nie tylko stopień opanowania technik pomocy przedmedycznej, ale też szybkość, sprawność i refleks w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. 

Prócz rywalizacji, uczestnicy olimpiady wzięli udział w prelekcji na temat zdrowego  stylu życia. Swoją wiedzę pogłębiali, oglądając filmy edukacyjne - m.in. o udzielaniu pierwszej pomocy, honorowym krwiodawstwie czy działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Tak uzyskane wskazówki zdobywcy pierwszych miejsc na podium będą mogli niebawem wykorzystać w wojewódzkim etapie konkursu.

Organizatorem Rejonowej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia był bytomski odział PCK, a patronat nad imprezą sprawował prezydent Damian Bartyla i burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.
 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.