Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Energia ze słońca dla żłobka w Bytomiu

Energia ze słońca dla żłobka w Bytomiu Data publikacji: 11 maja 201724 panele fotowoltaiczne zainstalowano na dachu Żłobka Miejskiego przy ul. Łużyckiej. Dzięki temu, w upalne miesiące placówka będzie miała prąd zupełnie za darmo! Zaprezentowana dziś /11 maja/ instalacja została zrealizowana w ramach programu Wolontariatu Pracowniczego Fortum.

Instalacja paneli fotowoltaicznych to przykład działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Bytomiu i ograniczania niskiej emisji, z którą mierzy się także nasze miasto. Cieszymy się, że projekt ten został zrealizowany w naszej placówce i jesteśmy otwarci zarówno na dalszą współpracę, jak też inne proekologiczne działania wykorzystujące odnawialne źródła energii
– mówiła Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia.

W oficjalnym przekazaniu instalacji, udział wzięli przedstawiciele władz miasta, pracownicy żłobka oraz wolontariusze i pracownicy Fortum zaangażowani w przedsięwzięcie.

Nasz projekt to korzyści nie tylko dla bytomskiego żłobka, ale też dla naszych pracowników, którzy mogą się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z lokalną społecznością. Na tym właśnie polega wolontariat kompetencyjny - idea, która staje się coraz bardziej popularna w tej części Europy – mówiła Marzena Karpińska, menedżer ds. komunikacji koordynująca działania zespołu wolontariuszy Fortum w Polsce.

Zanim zainstalowano panele, za pomocą nowoczesnych metod określono dane techniczne dachu żłobka. Trzeba podkreślić, że montaż odbył się przy użyciu samonośnego systemu. Nie będzie zatem problemu, by w przypadku remontu zdemontować panele lub przenieść je w inne miejsce. W ramach projektu przeprowadzono także szkolenie dla personelu żłobka obejmujące obsługę nowej instalacji.

Korzyści z nowoczesnej instalacji jest wiele. Żłobek zyska szansę na obniżenie kosztów eksploatacji oraz dostęp do bezemisyjnego źródła energii. Z kolei wolontariusze Fortum mają okazję wykorzystania posiadanych umiejętności z pożytkiem dla społeczności lokalnych.

Popularność pozyskiwania energii ze słońca w Polsce rośnie, co potwierdza sondaż zrealizowany przez Fortum w 2016 roku. Wynika z niego, że osoby zainteresowane instalacją paneli fotowoltaicznych, dostrzegają zarówno korzyści dla środowiska naturalnego, jak i długofalowe oszczędności finansowe.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.