Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 listopada 2017, Adela, Felicyta, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Ekstremalny Bieg Przeszkodowy

Data publikacji: 22 maja 2017

300 osób /ponad 120 kobiet i 180 mężczyzn/ stanęło w niedzielę /21 maja/ na starcie pierwszego bytomskiego biegu survivalowego z przeszkodami, który odbył się w Rezerwacie Segiet w Bytomiu – Suchej Górze.

Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów, ale po drodze musieli pokonać prawie 40 przeszkód. Błoto, rowy, druty kolczaste, zasieki z lin czy wybudowane specjalne przeszkody to tylko nieliczne z „atrakcji”, które czekały na zawodników I Ekstremalnego Biegu Przeszkodowego Harpagan.

Trasa biegu wiodła przez wyrobisko dawnej kopalni Dolomity, Rezerwat Segiet oraz okolice hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach. Tę trasę najszybciej pokonał bytomianin Paweł Szlufik - zajęło mu to 55 minut i 35 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Szadyko z Tarnowskich Gór (czas: 01:13:51). Zwycięzcy otrzymali wykonane ze stali statuetki, które ważyły prawie 4 kg, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

W związku z ogromnym zainteresowaniem tym biegiem organizatorka - Katarzyna Szołtysik – Kaczmarek - zapowiada już kolejną, tym razem jesienną edycję biegu. To był prawdziwy bytomski bieg „katorżników”.