Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ekstremalny Bieg Przeszkodowy

Data publikacji: 22 maja 2017300 osób /ponad 120 kobiet i 180 mężczyzn/ stanęło w niedzielę /21 maja/ na starcie pierwszego bytomskiego biegu survivalowego z przeszkodami, który odbył się w Rezerwacie Segiet w Bytomiu – Suchej Górze.

Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów, ale po drodze musieli pokonać prawie 40 przeszkód. Błoto, rowy, druty kolczaste, zasieki z lin czy wybudowane specjalne przeszkody to tylko nieliczne z „atrakcji”, które czekały na zawodników I Ekstremalnego Biegu Przeszkodowego Harpagan.

Trasa biegu wiodła przez wyrobisko dawnej kopalni Dolomity, Rezerwat Segiet oraz okolice hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach. Tę trasę najszybciej pokonał bytomianin Paweł Szlufik - zajęło mu to 55 minut i 35 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Szadyko z Tarnowskich Gór (czas: 01:13:51). Zwycięzcy otrzymali wykonane ze stali statuetki, które ważyły prawie 4 kg, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

W związku z ogromnym zainteresowaniem tym biegiem organizatorka - Katarzyna Szołtysik – Kaczmarek - zapowiada już kolejną, tym razem jesienną edycję biegu. To był prawdziwy bytomski bieg „katorżników”.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Krzysztof Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.