Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ekstremalny Bieg Przeszkodowy

Data publikacji: 22 maja 2017300 osób /ponad 120 kobiet i 180 mężczyzn/ stanęło w niedzielę /21 maja/ na starcie pierwszego bytomskiego biegu survivalowego z przeszkodami, który odbył się w Rezerwacie Segiet w Bytomiu – Suchej Górze.

Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów, ale po drodze musieli pokonać prawie 40 przeszkód. Błoto, rowy, druty kolczaste, zasieki z lin czy wybudowane specjalne przeszkody to tylko nieliczne z „atrakcji”, które czekały na zawodników I Ekstremalnego Biegu Przeszkodowego Harpagan.

Trasa biegu wiodła przez wyrobisko dawnej kopalni Dolomity, Rezerwat Segiet oraz okolice hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach. Tę trasę najszybciej pokonał bytomianin Paweł Szlufik - zajęło mu to 55 minut i 35 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Szadyko z Tarnowskich Gór (czas: 01:13:51). Zwycięzcy otrzymali wykonane ze stali statuetki, które ważyły prawie 4 kg, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

W związku z ogromnym zainteresowaniem tym biegiem organizatorka - Katarzyna Szołtysik – Kaczmarek - zapowiada już kolejną, tym razem jesienną edycję biegu. To był prawdziwy bytomski bieg „katorżników”.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Krzysztof Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.