Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2017, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EKOwalscy

Od 1 lipca 2013 r.  za wywóz śmieci odpowiedzialna jest gmina, a odbiorem odpadów zajmie się wyłoniona w przetargu firma.

Eko - punkt konsultacyjny

Eko - punkt konsultacyjny Data publikacji: 30 września 2015Co zrobić z suchymi liśćmi i skoszoną trawą? Jak pozbyć się starych mebli i elektrosprzętów? Na te i inne pytania związane z segregacją odpadów, można znaleźć odpowiedź w nowo utworzonym punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Miejskim.

Odkąd wprowadzono nowy system gospodarowania odpadami, bytomianie często zwracają się do nas o pomoc w zrozumieniu niektórych zapisów. Pytania dotyczą m.in. wypełnienia druku deklaracji czy zasad płatności za odbiór odpadów – mówi Anna Selwet, naczelnik Wydziału Ekologii UM Bytom.

Przychodząc do punktu konsultacyjnego, bytomianie będą mogli rozwiać swoje wątpliwości dotyczące formalności związanych np. z podstawieniem kontenera na odpady  czy pozbyciem się przeterminowanych leków bądź chemikaliów.

W punkcie będzie można odebrać praktyczne biodegradowalne worki na odpady pochodzenia roślinnego, a pracownicy wyjaśnią na czym polega trójpojemnikowy system segregacji odpadów w naszym mieście.

Punkt konsultacyjny mieści się w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 w pokoju 319 (II piętro).

Autor: AK
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.