Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa Data publikacji: 15 listopada 2016Bytomska Akademia Bezpieczeństwa, to kolejny element kontynuowanej w naszym mieście edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Praktycznie i warsztatowo chcemy przybliżyć dzieciom zasady m.in. ruchu drogowego. Forma, którą proponujemy jest bardzo atrakcyjna – mówiła Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia, podczas otwarcia Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Po co pieszym odblaski? Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie i zakładać kask wychodząc na rower? Dziś /15 listopada/ oficjalnie otwarto placówkę, w której organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego. Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim od dorosłych.

Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówi wiceprezydent Aneta Latacz.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Ci pierwsi przekażą dzieciom wiedzę dotyczącą m.in. zasada prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, ale też nauczą podstawowych znaków drogowych. Całość odbywać będzie się w specjalnie przygotowanych salach, które wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Akademia Bezpieczeństwa wyposażona została także w symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkohologogle, które mogą wypróbować starsi uczestnicy. Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzą też bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiadują się co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc.

Nasze zajęcia prowadzą strażacy z uprawnieniami ratowników medycznych. Podczas ćwiczeń chcemy wpoić najmłodszym, że podczas realnego zagrożenia należy natychmiast działać
- mówi st. bryg. Zenon Królik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Dzieci nauczą się m.in.jak wezwać służby ratunkowe, jak udzielić pierwszej pomocy, a nawet, jak należy ewakuować się z miejsca zagrożenia. Nie będą to wykłady, lecz praktyczne ćwiczenia - dodaje komendant. 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie też znajdująca się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów wojskowych itp. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników są bezpłatne i odbywają się we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00. Udział trzeba wcześniej uzgodnić dzwoniąc pod nr tel. 661 811 440.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Aleksandra Szatkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.