Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa Data publikacji: 15 listopada 2016Bytomska Akademia Bezpieczeństwa, to kolejny element kontynuowanej w naszym mieście edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Praktycznie i warsztatowo chcemy przybliżyć dzieciom zasady m.in. ruchu drogowego. Forma, którą proponujemy jest bardzo atrakcyjna – mówiła Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia, podczas otwarcia Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Po co pieszym odblaski? Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie i zakładać kask wychodząc na rower? Dziś /15 listopada/ oficjalnie otwarto placówkę, w której organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego. Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim od dorosłych.

Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówi wiceprezydent Aneta Latacz.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Ci pierwsi przekażą dzieciom wiedzę dotyczącą m.in. zasada prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, ale też nauczą podstawowych znaków drogowych. Całość odbywać będzie się w specjalnie przygotowanych salach, które wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Akademia Bezpieczeństwa wyposażona została także w symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkohologogle, które mogą wypróbować starsi uczestnicy. Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzą też bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiadują się co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc.

Nasze zajęcia prowadzą strażacy z uprawnieniami ratowników medycznych. Podczas ćwiczeń chcemy wpoić najmłodszym, że podczas realnego zagrożenia należy natychmiast działać
- mówi st. bryg. Zenon Królik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Dzieci nauczą się m.in.jak wezwać służby ratunkowe, jak udzielić pierwszej pomocy, a nawet, jak należy ewakuować się z miejsca zagrożenia. Nie będą to wykłady, lecz praktyczne ćwiczenia - dodaje komendant. 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie też znajdująca się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów wojskowych itp. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników są bezpłatne i odbywają się we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00. Udział trzeba wcześniej uzgodnić dzwoniąc pod nr tel. 661 811 440.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Aleksandra Szatkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.