Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa Data publikacji: 15 listopada 2016Bytomska Akademia Bezpieczeństwa, to kolejny element kontynuowanej w naszym mieście edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Praktycznie i warsztatowo chcemy przybliżyć dzieciom zasady m.in. ruchu drogowego. Forma, którą proponujemy jest bardzo atrakcyjna – mówiła Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia, podczas otwarcia Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Po co pieszym odblaski? Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie i zakładać kask wychodząc na rower? Dziś /15 listopada/ oficjalnie otwarto placówkę, w której organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego. Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim od dorosłych.

Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówi wiceprezydent Aneta Latacz.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Ci pierwsi przekażą dzieciom wiedzę dotyczącą m.in. zasada prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, ale też nauczą podstawowych znaków drogowych. Całość odbywać będzie się w specjalnie przygotowanych salach, które wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Akademia Bezpieczeństwa wyposażona została także w symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkohologogle, które mogą wypróbować starsi uczestnicy. Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzą też bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiadują się co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc.

Nasze zajęcia prowadzą strażacy z uprawnieniami ratowników medycznych. Podczas ćwiczeń chcemy wpoić najmłodszym, że podczas realnego zagrożenia należy natychmiast działać
- mówi st. bryg. Zenon Królik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Dzieci nauczą się m.in.jak wezwać służby ratunkowe, jak udzielić pierwszej pomocy, a nawet, jak należy ewakuować się z miejsca zagrożenia. Nie będą to wykłady, lecz praktyczne ćwiczenia - dodaje komendant. 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie też znajdująca się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów wojskowych itp. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników są bezpłatne i odbywają się we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00. Udział trzeba wcześniej uzgodnić dzwoniąc pod nr tel. 661 811 440.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Aleksandra Szatkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.