Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzwonisz pod numer 997? Już nie usłyszysz policjanta

Dzwonisz pod numer 997? Już nie usłyszysz policjanta Data publikacji: 4 grudnia 2017Dzwoniąc pod numer 997 już nie połączymy się z dyżurnym policjantem, a pracownikiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego Katowicach. Konkretnie - z operatorem numeru alarmowego 112. - Zostaliśmy wytypowani przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji, by przeprowadzić pilotaż przejęcia obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego - mówił Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Osoby te zbierają informację od dzwoniącego, szczegółowo wypytują o dane dotyczące konkretnego zgłoszenia i przekazują je - w zależności od sytuacji poprzez System Wspomagania Dowodzenia - policji, straży pożarnej lub pogotowiu bądź wszystkim jednocześnie. Następnie dyżurny Komendy Miejskiej Policji zapoznaje się ze zgłoszeniem i przekazuje informację do danego komisariatu w Bytomiu. Dopiero dyżurny komisariatu podejmuje decyzję o zadysponowaniu patrolu.

Ta procedura może trwać od kilku do nawet kilkunastu minut. Wszystko zależy od dokładności zebranej informacji od przyjmującego zgłoszenia w WCPR.

- Można tę procedurę przyspieszyć wybierając numer najbliższego komisariatu - tłumaczy Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. 

Wykaz numerów telefonów bytomskich komisariatów:

Komisariat Policji I - 32 396 35 10
Komisariat Policji II - 32 395 66 10
Komisariat Policji III - 32 283 57 10
Komisariat Policji IV - 32 396 38 10
Komisariat Policji V - 32 396 39 10

Policja poleca korzystanie z darmowej aplikacji na telefony komórkowe MOJA KOMENDA. Tam wystarczy wpisać nazwę ulicy a ona wskaże nam właściwy komisariat. - W ten sposób można bezpośrednio połączyć się z dyżurnym  danego komisariatu. Aplikacja ta też umożliwia kontakt z dzielnicowym - dodaje rzecznik.

Trzeba jednak pamiętać, że podany tam numer telefonu do dzielnicowego nie służy do zgłaszania interwencji lub nagłych zdarzeń, lecz do załatwienia spraw nie wymagających natychmiastowej interwencji policji. Ponadto dzielnicowy nie zawsze odbiera telefon, ponieważ tylko w godzinach służby jest on aktywny. - Więc jeżeli chcemy coś pilnie zgłosić to bezwzględnie należy skontaktować się z dyżurnym komisariatu - wyjaśnia Tomasz Bobrek.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.