Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzwonisz pod numer 997? Już nie usłyszysz policjanta

Dzwonisz pod numer 997? Już nie usłyszysz policjanta Data publikacji: 4 grudnia 2017Dzwoniąc pod numer 997 już nie połączymy się z dyżurnym policjantem, a pracownikiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego Katowicach. Konkretnie - z operatorem numeru alarmowego 112. - Zostaliśmy wytypowani przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji, by przeprowadzić pilotaż przejęcia obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego - mówił Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Osoby te zbierają informację od dzwoniącego, szczegółowo wypytują o dane dotyczące konkretnego zgłoszenia i przekazują je - w zależności od sytuacji poprzez System Wspomagania Dowodzenia - policji, straży pożarnej lub pogotowiu bądź wszystkim jednocześnie. Następnie dyżurny Komendy Miejskiej Policji zapoznaje się ze zgłoszeniem i przekazuje informację do danego komisariatu w Bytomiu. Dopiero dyżurny komisariatu podejmuje decyzję o zadysponowaniu patrolu.

Ta procedura może trwać od kilku do nawet kilkunastu minut. Wszystko zależy od dokładności zebranej informacji od przyjmującego zgłoszenia w WCPR.

- Można tę procedurę przyspieszyć wybierając numer najbliższego komisariatu - tłumaczy Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. 

Wykaz numerów telefonów bytomskich komisariatów:

Komisariat Policji I - 32 396 35 10
Komisariat Policji II - 32 395 66 10
Komisariat Policji III - 32 283 57 10
Komisariat Policji IV - 32 396 38 10
Komisariat Policji V - 32 396 39 10

Policja poleca korzystanie z darmowej aplikacji na telefony komórkowe MOJA KOMENDA. Tam wystarczy wpisać nazwę ulicy a ona wskaże nam właściwy komisariat. - W ten sposób można bezpośrednio połączyć się z dyżurnym  danego komisariatu. Aplikacja ta też umożliwia kontakt z dzielnicowym - dodaje rzecznik.

Trzeba jednak pamiętać, że podany tam numer telefonu do dzielnicowego nie służy do zgłaszania interwencji lub nagłych zdarzeń, lecz do załatwienia spraw nie wymagających natychmiastowej interwencji policji. Ponadto dzielnicowy nie zawsze odbiera telefon, ponieważ tylko w godzinach służby jest on aktywny. - Więc jeżeli chcemy coś pilnie zgłosić to bezwzględnie należy skontaktować się z dyżurnym komisariatu - wyjaśnia Tomasz Bobrek.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.