Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dziewięć medali Czarnych Bytom w Pucharze Polski

Dziewięć medali Czarnych Bytom w Pucharze Polski Data publikacji: 10 października 2017Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale. To dorobek judoków i judoczek Czarnych Bytom podczas Pucharu Polski w Oleśnicy. Tym samym nasi zawodnicy i zawodniczki po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki.

Złote medale w Oleśnicy wywalczyli: Paweł Drzymał w kategorii do 81 kg, Paulina Dziopa w kategorii do 78 kg oraz Michalina Skipiała w kategorii do 63 kg. Srebrne krążki zdobyli: Aleksandra Gaj w kategorii do 78 kg, Patryk Łoziak w kategorii do 66 kg oraz Olaf Hercel w kategorii do 90 kg. Brązowe medale przywieźli: Wiktoria Marciniak w kategorii do 70 kg, Natalia Kropska w kategorii do 57 kg i Martyna Nolewajka w kategorii do 70 kg.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.