Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dziewczynka w bieli

Data publikacji: 10 grudnia 2013Przed laty dwaj młodzi ludzie podążali z dworca kolejowego Bobrku do swoich domów w Miechowicach. Droga ich prowadziła poprzez teren kopalni „Maria”. Kiedy minęli most, ujrzeli przed sobą idącą w pewnej odległości dziewczynkę ubraną na biało.

Jeden z młodzieńców krzyknął za nią i użył przy tym niecenzuralnego słowa, które uznawano wtedy za przekleństwo. Dziewczyna odwróciła się i pogroziła im. Przestraszyli się wtedy bardzo i zaczęli czym prędzej biec, lecz nie wiedzieć dlaczego wciąż widzieli dziewczynkę przed sobą.
Gdy dobiegli do ówczesnego sklepu, zwanego konsumem, ten, który za nią krzyknął, za użycie brzydkiego słowa otrzymał nie wiadomo skąd siarczysty policzek. Dziewczyny jednak nie było już widać, jak gdyby zapadła się pod ziemię.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 21]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.