Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzień Śląski w Szkole Podstawowej nr 3

Dzień Śląski w Szkole Podstawowej nr 3 Data publikacji: 8 grudnia 2017Konkurs plastyczny „Śląski strój ludowy”, prezentacje recytatorskie i wokalne w gwarze śląskiej oraz przekąski śląskiej kuchni. Tak wyglądał 4 grudnia Dzień Śląski w Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu.

Podczas uroczystości swoje talenty recytatorskie i wokalne w gwarze śląskiej zaprezentowali uczniowie klasy siódmych szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. W repertuarze śląskich szlagierów znalazły się utwory „Czarny Baranie”, „Śląskie Reggae”, śląska wersja dobrze wszystkim znanego kawałka „Despacito” oraz „Poszła Karolinka”. Na zakończenie uczniowie wspólnie wykonali karaoke.

Podczas przerw uczniowie mogli posłuchać również śląskich pieśni i skosztować specjałów kuchni śląskiej takich jak: kołocz, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz faworki, które były serwowane przez szwarne frelki w śląskich strojach.  Z kolei uczniowie klasy młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym „Śląsk oczami dziecka” i plastyczno - technicznym „Śląski wianek – galanda”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.