Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Dzień Dziecka w Parku Miejskim Data publikacji: 24 maja 2017Pięć stref tematycznych, w których mali zapaleńcy będą mogli rozwijać swoje pasje, czekać na nich będzie już w sobotę, 27 maja od 10.00 do 19.00 w Parku Miejskim. Imprezę z okazji Dnia Dziecka organizuje Urząd Miejski w Bytomiu i Kinder Joy.

Podobnie jak w zeszłym roku wielka, czerwona ciężarówka zaparkuje w okolicach muszli koncertowej. Tam też najmłodsi będą mogli pościgać się zdalnie sterowanymi samochodami, poczuć moc sportowej rywalizacji, nagrać swój własny teledysk, zostać konstruktorem zabawek, czy też sprawdzić swoje zmysły w konkursie kulinarnym.

Wśród atrakcji nie zabraknie też sportowych konkurencji, w których będą mogły wziąć udział całe rodziny. Specjalną strefę przygotowano też dla dzieci z artystycznymi talentami. Dzięki specjalnym akcesoriom dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę jednej ze znanych gwiazd sceny muzycznej. Będą mogły także stworzyć swój własny teledysk, aby później np. udostępnić go rodzinie czy znajomym.

Wyśmienitą zabawę zagwarantuje także wizyta w strefie Sprawdź swoje zmysły. Wielbiciele dobrej kuchni będą mogli wziąć udział w wyjątkowym konkursie, w którym będą mieli za zadanie odgadnąć przedmiot kierując się jedynie np. dotykiem czy zapachem. Do samodzielnej konstrukcji zabawek i kształtów 3D, będą zachęcać animatorzy w stefiie Zbuduj robota.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Imprezie towarzyszyć będzie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej. Dochód z imprezy przekazany zostanie na leczenie Artura Hanzla - 10-latka, który urodził się z wrodzoną wadą stopy. Od pierwszych miesięcy życia poddawany jest operacjom rekonstrukcji nogi. By mógł chodzić, czeka go kolejny zabieg ortopedyczny. Artur jest podopiecznym Fundacji Stonoga. Impreza na Torkaciku potrwa od 14.00 do 18.00.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.