Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzień dziecka w Parku Kachla

Dzień dziecka w Parku Kachla Data publikacji: 28 maja 2017Wielka czerwona ciężarówka z mnóstwem atrakcji znów zagościła w Bytomiu. Do Parku Miejskiego na obchody Dnia Dziecka przyszły setki dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy dobrze się bawili od 10.00 rano do wieczora.

Dla starszych, mniejszych i najmniejszych przygotowano wiele atrakcji. Były wyścigi samochodami na specjalnie do tego przygotowanym torze, każdy mógł nagrać swój teledysk wcielając się w jedną ze znanych gwiazd sceny muzycznej. Można było skonstruować własnoręcznie robota, a wielbiciele dobrej kuchni mogli się zmierzyć w konkurencji rozpoznawania przedmiotu za pomocą tylko dotyku lub zapachu. Dla nieco starszych OSiR przygotował / na Torkaciku/ mecz piłki nożnej i wiele innych konkurencji sportowych - oczywiście z pucharami i nagrodami. Do zabaw z dziećmi i dla dzieci przyłączyła się również Opera Śląska, która rozdawała zniżkowe bilety na przedstawienia właśnie z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się już 2,3 i 4 czerwca w teatrze.

Każde dziecko czeka z niecierpliwością na ten wyjątkowy dzień. Dzień dziecka to dzień szczerej radości, szerokiego uśmiechu i beztroskiej zabawy wszystkich dzieci – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Wszystkim dzieciom życzę dużo uśmiechu na co dzień, dobrych wyników w nauce. A podczas gier sportowych super zabawy i oczywiście gry fair play - dodał prezydent przed meczem charytatywnym. Tu warto przypomnieć, że podczas całej imprezy w parku, a szczególnie podczas meczu zbierano pieniądze na operację dla 10 letniego Artura Hanzla z SP nr 38 w Bytomiu.

Podczas wczorajszych obchodów, w Parku Miejskim odbył się również bieg charytatywny GONItwa. Uczestnicy biegli 5 kilometrów, a fani Nordic Walking na dystansie 2,5 kilometra. Wszystko aby wspomóc remont Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego dla dzieci i młodzieży intelektualnie niepełnosprawnych.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.