Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski Data publikacji: 22 października 201665. rocznicę powstania Polskiego Związku Niewidomych oraz 52. rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzili wczoraj, 21 października członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Bytomiu.

Podczas uroczystości, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta wręczono zasłużonym członkom oraz osobom wspomagającym niewidomych honorowe odznaczenia Polskiego Związku Niewidomych i odznaki „Przyjaciel Niewidomych”. W sposób szczególny pragnę podziękować Państwu za dotychczasową współpracę z Miastem oraz wszystkie realizowane projekty – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas spotkania z członkami Polskiego Związku Niewidomych. Dzięki Waszej pracy przełamywane są bariery i poprawia się funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących w naszym mieście – dodał prezydent Bartyla.

Polski Związek Niewidomych został założony w 1951 roku. Jego największą jednostką organizacyjną jest Okręg Śląski, który skupia 6427 członków, w tym 546 dzieci i młodzieży do 24. roku życia. Zajmuje się społeczną integracją, rehabilitacją, ochroną interesów zawodowych i społecznych oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji osób z dysfunkcjami wzroku. Organizacyjnie Okręgowi Śląskiemu podlegają 33 koła terenowe, w tym bytomskie oraz Delegatura PZN w Częstochowie.

Wczoraj członkowie PZN obchodzili nie tylko 52 rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Białej Laski /święto przypadające 15 października od 1964 roku/, ale również 70-lecie Zjednoczenia Ruchu Niewidomych oraz 65-lecie powstania Polskiego Związku Niewidomych.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.