Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski Data publikacji: 22 października 201665. rocznicę powstania Polskiego Związku Niewidomych oraz 52. rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzili wczoraj, 21 października członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Bytomiu.

Podczas uroczystości, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta wręczono zasłużonym członkom oraz osobom wspomagającym niewidomych honorowe odznaczenia Polskiego Związku Niewidomych i odznaki „Przyjaciel Niewidomych”. W sposób szczególny pragnę podziękować Państwu za dotychczasową współpracę z Miastem oraz wszystkie realizowane projekty – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas spotkania z członkami Polskiego Związku Niewidomych. Dzięki Waszej pracy przełamywane są bariery i poprawia się funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących w naszym mieście – dodał prezydent Bartyla.

Polski Związek Niewidomych został założony w 1951 roku. Jego największą jednostką organizacyjną jest Okręg Śląski, który skupia 6427 członków, w tym 546 dzieci i młodzieży do 24. roku życia. Zajmuje się społeczną integracją, rehabilitacją, ochroną interesów zawodowych i społecznych oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji osób z dysfunkcjami wzroku. Organizacyjnie Okręgowi Śląskiemu podlegają 33 koła terenowe, w tym bytomskie oraz Delegatura PZN w Częstochowie.

Wczoraj członkowie PZN obchodzili nie tylko 52 rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Białej Laski /święto przypadające 15 października od 1964 roku/, ale również 70-lecie Zjednoczenia Ruchu Niewidomych oraz 65-lecie powstania Polskiego Związku Niewidomych.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.