Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Dzieci z Bytomia z wyróżnieniami

Dzieci z Bytomia z wyróżnieniami Data publikacji: 17 listopada 2017Prawie 90 prac ocenionych zostało w konkursie „List do Taty”. W okręgowym etapie udział wzięło 10 placówek oświatowych z Bytomia, Katowic i Zabrza. Trzech bytomian zostało wyróżnionych.

Każdy z uczestników musiał napisać list do taty, który miał być przekazem uczuć i emocji jakimi darzą swoich ojców. Zwycięzcą konkursu został katowiczanin Piotr Przybyła.

Z uwagi na wysoki poziom oraz niepowtarzalność prac, jury w składzie Andrzej Misiołek, Beata Twardowska, Krystyna Jankowiak-Markwica, Mariola Olichwer oraz Marta Tobor postanowiło przyznać dodatkowe trzy wyróżnienia. Trafiły one w ręce bytomian: Natalii Matusik, Dominiki Piekarskiej oraz Alana Lota. Podczas dzisiejszej /17 listopada/ uroczystości zwycięzcy odebrali nagrody w Biurze Senatora Andrzeja Misiołka.

Dla całej czwórki nagrodzonych organizatorzy przewidzieli również niespodziankę. Otrzymali zaproszenie na letni obóz wakacyjny. Wyjazd  nad morze do Dąbek dla zwycięzcy z Katowic i wyróżnionych dzieci z Bytomia ufundowany został przez Fundację Śląskie Anioły z Katowic, reprezentowaną przez Panią Prezes Beatę Twardowską. Nagrody i słodkie upominki dla dzieci przygotował również Urząd Miasta Bytomia.

Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. To zadanie wciąż aktualne i niezwykle ważne, które wymaga stałego zaangażowania.

Organizatorem konkursu (etapu okręgowego) był Senator Andrzej Musiołek, a inicjatorem Fundacja Cyryla i Metodego oraz Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Krystyna Jankowiak-Markwica/Marta Tobor

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.