Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 listopada 2018, Waleria, Salomea, Grzegorz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzieci rozpoczęły rok akademicki

Dzieci rozpoczęły rok akademicki Data publikacji: 28 października 2017Przed nami kolejny rok działalności Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się w sobotę /28 października/ najmłodsi studenci odebrali swój własny indeks.

Przez najbliższe miesiące dzieciaki w wieku od 6 do 12 lat, raz w miesiącu, będą uczestniczyć w zajęciach, wykładach i pokazach naukowych, podczas których będą mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Podczas dziewięciu zajęć, które w tym roku będą odbywać się w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera najmłodsi poznają zagadnienia m.in. z botaniki, fizyki, historii, akustyki czy ornitologii. Na każdych z zajęć w sposób ciekawy przedstawiany będzie inny temat, aby zachęcić małego studenta do dalszych poszukiwań.

Tegoroczną ceremonię inauguracyjną poprowadził Prodziekan ds. studenckich Wydziału Administracji i Zarządzania doktor Maciej Borski. Podczas pierwszego wykładu nastąpiło również pasowanie na studenta oraz wręczenie indeksów.

Bytomski Uniwersytet Dziecięcy powstał w październiku 2016 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli oraz Władz Wyższej Szkoły Humanitas.

Rekrutacja jeszcze trwa. Więcej informacji na stronie: http://www.humanitas.edu.pl/pl/udbytom . 

Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom 2016

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.