Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzieci rozpoczęły rok akademicki

Dzieci rozpoczęły rok akademicki Data publikacji: 29 października 2016Wykładem o sowach zainaugurował działalność Bytomski Uniwersytet Dziecięcy. Najnowsza propozycja edukacyjna dla najmłodszych zgromadziła dziś w auli Państwowych Szkół Budownictwa tłumy złaknionych wiedzy młodych studentów.

Najmłodsi adepci (6-12 lat) wiedzy będą się spotykać na wykładach raz w miesiącu. Za każdym razem będą na nich czekać interesujące zajęcia. Zawsze z innej dziedziny nauki. Dziś była ornitologia i wykład pt. Puchacz, sówka i uszatka -każda z nich to sowia gratka. W kolejnych miesiącach słuchacze BUD spotkają się na zajęciach: technika: Zagadki Lego robotyki, chemia/fizyka: Od suchego lodu do ciekłego azotu – mrożące eksperymenty, psychologia: Umysł jak Ferrari, fizyka/chemia: Ciało stałe, ciecz czy gaz? O 3 stanach skupienia, matematyka: Fraktale – niesamowite iluzje, informatyka: Druk 3D – czy można wydrukować przestrzeń, przyroda: Mali Superbohaterowie, entomologia/biologia Niesamowite nietoperze!

Uniwersytet nie zapomniał też o rodzicach i opiekunach studentów. W czasie gdy ich pociechy będą uczestniczyć w pokazach naukowych, oni będą mogli wziąć udział w zajęciach dla dorosłych. Tematyka tych spotkań również zapowiada się interesująco: Efektywność dla zapracowanych – jak skutecznie organizować czas, Umysł jak Ferrari – techniki pamięciowe i szybkie czytanie dla dzieci, Jak rozwijać talenty u dziecka?, Moje dziecko moim szefem – jak zarządzać swoim pracodawcą, Złość - o co z nią chodzi, jak sobie z nią radzić kiedy złości się dziecko, Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży - zjawisko czy epidemia?, Kreatywny Rodzic & Kreatywne Dziecko.

Bytomski Uniwersytet Dziecięcy powstał w październiku 2016 roku z inicjatywy Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli oraz władz Wyższej Szkoły Humanitas. I edycja uniwersytetu będzie trwała od października 2016 do czerwca 2017 roku.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.