Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzieci rozpoczęły rok akademicki

Dzieci rozpoczęły rok akademicki Data publikacji: 29 października 2016Wykładem o sowach zainaugurował działalność Bytomski Uniwersytet Dziecięcy. Najnowsza propozycja edukacyjna dla najmłodszych zgromadziła dziś w auli Państwowych Szkół Budownictwa tłumy złaknionych wiedzy młodych studentów.

Najmłodsi adepci (6-12 lat) wiedzy będą się spotykać na wykładach raz w miesiącu. Za każdym razem będą na nich czekać interesujące zajęcia. Zawsze z innej dziedziny nauki. Dziś była ornitologia i wykład pt. Puchacz, sówka i uszatka -każda z nich to sowia gratka. W kolejnych miesiącach słuchacze BUD spotkają się na zajęciach: technika: Zagadki Lego robotyki, chemia/fizyka: Od suchego lodu do ciekłego azotu – mrożące eksperymenty, psychologia: Umysł jak Ferrari, fizyka/chemia: Ciało stałe, ciecz czy gaz? O 3 stanach skupienia, matematyka: Fraktale – niesamowite iluzje, informatyka: Druk 3D – czy można wydrukować przestrzeń, przyroda: Mali Superbohaterowie, entomologia/biologia Niesamowite nietoperze!

Uniwersytet nie zapomniał też o rodzicach i opiekunach studentów. W czasie gdy ich pociechy będą uczestniczyć w pokazach naukowych, oni będą mogli wziąć udział w zajęciach dla dorosłych. Tematyka tych spotkań również zapowiada się interesująco: Efektywność dla zapracowanych – jak skutecznie organizować czas, Umysł jak Ferrari – techniki pamięciowe i szybkie czytanie dla dzieci, Jak rozwijać talenty u dziecka?, Moje dziecko moim szefem – jak zarządzać swoim pracodawcą, Złość - o co z nią chodzi, jak sobie z nią radzić kiedy złości się dziecko, Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży - zjawisko czy epidemia?, Kreatywny Rodzic & Kreatywne Dziecko.

Bytomski Uniwersytet Dziecięcy powstał w październiku 2016 roku z inicjatywy Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli oraz władz Wyższej Szkoły Humanitas. I edycja uniwersytetu będzie trwała od października 2016 do czerwca 2017 roku.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.