Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzieci o rodzinie

Dzieci o rodzinie Data publikacji: 2 marca 2017Niezwykle barwna wystawa czeka na odwiedzających Urząd Miejski przy ul. Parkowej 2. Prezentowane prace plastyczne wykonali mali bytomianie w ramach konkursu „Spędzamy wspólnie czas w rodzinie”. Wczoraj / 1 maca/ nagrodzono autorów najlepszych prac.

Rysunki, kolaże i prace przestrzenne wykonane przez najmłodszych są nie tylko dziecięcą wizją idealnej rodziny, ale też przesłaniem do rodziców, mówiące o tym, że tylko poświęcając sobie czas możemy zbudować relację opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu
– mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

Pierwszym miejscem nagrodzono ex aequo: Alicję Ziorę ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz Annę Binkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3. Jury przyznało także dwa równorzędne drugie miejsca, które zdobyli: Wiktor Dropiński ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Karol Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 37. Trzecie miejsce przypadło w udziale Janet Górnej ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Amelii Sulewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wystawę można oglądać do piątku, 10 marca w holu obok sali sesyjnej (parter) przy ul. Parkowej 2.

Konkurs organizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wraz z Wydziałem Edukacji i Wydziałem Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin.

Przypomnijmy, że realizowana w ubiegłym roku Kampania „Drogowskaz dla rodzin” była odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w raporcie „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz w relacjach rodziców” wykazuje, że nadal ok. 1/3 społeczeństwa aprobuje stosowanie kar fizycznych w wychowaniu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.