Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Działkowcy podsumowali sezon

Działkowcy podsumowali sezon Data publikacji: 6 października 2018Jesień już na dobre zadomowiła się w naszym kraju, więc działkowcy podsumowują minione lato oraz cieszą się z bogatych, tegorocznych zbiorów warzyw i owoców.

W sobotę w ROD Kościuszko odbyły się bytomskie dożynki delegaturowe, podczas których wręczono puchary, nagrody i dyplomy dla władz miasta, ogrodów obchodzących jubileusze oraz dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność ogrodową.

Podczas spotkania, w którym wzięli udział m.in.: Damian Bartyla – prezydent Bytomia, Józef Noski – prezes Polskiego Związku Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Okręg Śląski, Jan Radoła – kierownik bytomskiej delegatury, prezesi bytomskich ogródków działkowych oraz działkowcy i zaproszeni goście dyskutowano o roli i znaczeniu ogrodów działkowych, o problemach, które napotykają oraz o obfitych tegorocznych zbiorach.

Uroczyste dożynki poprzedziła msza święta, która odbyła się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.