Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Działka obok KSSE na sprzedaż

Data publikacji: 17 lipca 2017Dobry dojazd, tuż przy KSSE – Bytom sprzedaje działkę pod zabudowę. Ma ona 0, 84 ha, a możliwości jej zastosowania są bardzo szerokie – od hal i magazynów przez parkingi, biura po ośrodki badawcze.

Działka mieści się przy ul. Hakuby w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie po byłej kopalni Powstańców Śląskich. Można na nią wjechać od ulic: Hakuby, Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich. Leży bardzo blisko centrum Bytomia, łatwo tu dojechać os strony Katowic, jak i Tarnowskich Gór (DK11). Tuż obok znajduje się zjazd z autostrady A1, obwodnica miasta i linia kolejowa. 23 kilometry dalej jest port lotniczy Pyrzowice.

Działka tworzy częściowo ogrodzony obszar, o dość regularnym kształcie. Na jej płaskim terenie znajdują się zwałowiska węgla oraz infrastruktura przemysłowa, związana z wydobyciem węgla – działalnością prowadzoną przez dzierżawcę. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią zrekultywowane postindustrialne tereny, obecnie tereny inwestycyjne włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Infrastruktura techniczna: wzdłuż południowej granicy działki nr 574/1 przebiegają sieci wodociągowa i telekomunikacyjna.

Przeznaczanie terenu:

1)
- zabudowa innowacyjnej produkcji, za wyjątkiem zabudowy związanej z wydobyciem kopalin,
- zabudowa produkcyjna, za wyjątkiem zabudowy związanej z wydobyciem kopalin,
- zabudowa składowa i magazynowa,
- zabudowa usług produkcyjnych,
- zabudowa związana z logistyką,
- zabudowa: handlu hurtowego, targowiskowego handlu artykułami przemysłowymi, handlu maszynami i pojazdami mechanicznymi;

2) uzupełniające: zabudowa usługowa z zakresu handlu detalicznego;

3) w ramach przeznaczenia towarzyszącego dopuszcza się obiekty integralnie związane z prowadzoną działalnością w ramach danego przeznaczenia i służące jego realizacji takie jak: administracja, biura, obiekty socjalne dla pracowników, sklepy firmowe, punkty usługowe, ośrodki badawcze i laboratoria, garaże i parkingi terenowe dla pojazdów związanych z prowadzoną działalnością, w tym dla samochodów ciężarowych.

Wadium w wysokości 63 000 zł należy wnosić do dnia 4 września 2017 r. włącznie.

Przetarg odbędzie się 8 września 2017 r. o. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pokój nr 313a.


Hakuby 001_0,84 ha.jpgHakuby 002_0,84 ha.jpg


Autor: iwo
Zdjęcia: K. Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.