Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Działasz? Weź dotację

Działasz? Weź dotację Data publikacji: 28 kwietnia 2017Do 5 tys. zł. dofinansowania mogą ubiegać się nieformalne grupy oraz początkujące organizacje pozarządowe, które działają na rzecz społeczności lokalnej. Wnioski w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2017, można składać do 19 maja. Dotyczy on aktywności w obszarach:

·    pomocy społecznej, działalności charytatywnej,
·    działalności na rzecz osób niepełnosprawnych,
·    działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym,
·    działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
·    kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
·    ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
·    turystyki i krajoznawstwa,
·    upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.
·    promocji i organizacji wolontariatu, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 19 maja przez generator dostępny na stronie slaskielokalnie.pl. Uczestnicy konkursu muszą mieć zagwarantowany 10% wkład własny na realizację projektu (wnoszony w formie finansowej lub osobowej).

Organizatorami konkursu są: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Fundusz Lokalny „Ramża” oraz Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Szczegóły znajdują się na: slaskielokalnie.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: www.slaskielokalnie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.