Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Działasz? Weź dotację

Działasz? Weź dotację Data publikacji: 28 kwietnia 2017Do 5 tys. zł. dofinansowania mogą ubiegać się nieformalne grupy oraz początkujące organizacje pozarządowe, które działają na rzecz społeczności lokalnej. Wnioski w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2017, można składać do 19 maja. Dotyczy on aktywności w obszarach:

·    pomocy społecznej, działalności charytatywnej,
·    działalności na rzecz osób niepełnosprawnych,
·    działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym,
·    działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
·    kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
·    ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
·    turystyki i krajoznawstwa,
·    upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.
·    promocji i organizacji wolontariatu, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 19 maja przez generator dostępny na stronie slaskielokalnie.pl. Uczestnicy konkursu muszą mieć zagwarantowany 10% wkład własny na realizację projektu (wnoszony w formie finansowej lub osobowej).

Organizatorami konkursu są: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Fundusz Lokalny „Ramża” oraz Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Szczegóły znajdują się na: slaskielokalnie.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: www.slaskielokalnie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.