Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dywizjon z Bytomia na Wojewódzkich Obchodach Święta Wojska Polskiego

Dywizjon z Bytomia na Wojewódzkich Obchodach Święta Wojska Polskiego Data publikacji: 13 sierpnia 201634. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej jednym z organizatorów Wojewódzkich Obchodów Święta Wojska Polskiego, które w tym roku odbędę w Piekarach Śląskich.

W sobotę i niedzielę (13 i 14 sierpnia) w czasie wojskowej imprezy będzie można oglądać rekonstrukcje walk, filmy wojenne i sprzęt wojskowy.

Główne obchody zaplanowano na niedzielę, 14 sierpnia pod Kopcem Wyzwolenia, gdzie o 10.30 rozpocznie się  uroczysta msza święta polowa z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia i chóru „Halka”. Godzinę później odbędą się już oficjalne uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej. W tej części zostanie odczytany Apel Pamięci.

Bytomscy żołnierze zapraszają natomiast wszystkich zainteresowanych od 16 do 19 sierpnia na Dni Otwarte Koszar. Będzie można zobaczyć sprzęt 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, Salę Tradycji (pamiątki i zdjęcia związane z historią jednostki począwszy od lat 50-tych po czasy współczesne).

Koszary wojskowe przy ul. Oświęcimskiej 33 będą otwarte od 16 do 19 sierpnia od 9.00 do 14.00.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.