Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Dwie porażki hokeistów

Dwie porażki hokeistów Data publikacji: 12 stycznia 2014

Niedzielny mecz rozpoczął się dla bytomian fantastycznie. Już w 2 minucie po asyście Filipa Stoklasy bramkę dla Polonii zdobył Gleb Łucznikow. Bytomianie przez pierwsze dwie tercje grali nieprawdopodobnie dobrze broniąc swojej bramki i co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry. Niestety do upragnionego zwycięstwa z obecnym liderem Polskiej Hokej Ligi zabrakło jednej tercji, a dokładnie 18 minut. Pierwszą bramkę Poloniści stracili po strzale Mikołaja Łopuskiego. Na 1:2 w 43. minucie podwyższył Jakub Witecki, a pięć minut później było już 1:3 za sprawą Tomasza Malasińskiego. Wynik niedzielnego spotkania na 1:4 dla GKSu Tychy ustalił w końcówce Jarosław Rzeszutko.

Bytomianie swój kolejny mecz na lodowisku przy ulicy Pułaskiego 71 rozegrają już w niedzielę 19 stycznia o godzinie 18.00. Przeciwnikiem TMH Polonii Bytom będzie drużyna MMKS Podhale Nowy Targ. Zachęcamy do kibicowania i zapraszamy do popularnej „Stodoły”!

TMH Polonia Bytom - GKS Tychy 1-4 (1-0, 0-0, 0-4)
1:0 Luchnikov - Stoklasa (02:31)
1:1 Łopuski – Steber – Kotlorz (41:55)
1:2 Witecki – Mojzis – Rzeszutko (42:43)
1:3 Malasiński – Vitek – Kolusz (47:42)
1:4 Rzeszutko – Guzik – Witecki (52:52, +1)