Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za ponad 4 mln zł zmodernizowano kolejny obiekt sportowy

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie z odwodnieniem, trawą syntetyczną, trybunami na 200 miejsc, a także zmodernizowanym oświetleniem. Zakończyła się przebudowa boiska piłkarskiego Silesii Miechowice przy ul. Dzierżonia. Boisko uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dwa zwycięstwa pań i porażka panów

Dwa zwycięstwa pań i porażka panów Data publikacji: 2 grudnia 2013Nasze mistrzynie jak zwykle nie dały żadnych szans rywalkom. Najpierw w sobotę wysoko pokonały trzeci zespół w tabeli PLHK - GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk 6:0, a w niedzielę tylko potwierdziły swoja wysoką formę strzelając gdańszczankom jeszcze trzy bramki i wygrywając całe spotkanie 3:0. W obu spotkaniach rewelacyjnie zagrał nasz firmowy duet: Karolina Późniewska i Magdalena Czaplik.

Panowie natomiast dzielnie walczyli, ale nie dali rady sprostać bardzo dobrze dysponowanej tego dnia drużynie Ciarko PBS Bank KH Sanok. Pierwsza tercja niedzielnego spotkania zakończyła się  prowadzeniem gości 0:2, a obie bramki dla przyjezdny zdobył Martin Vozdecky. Drugie dwadzieścia minut to prawdziwy zryw Polonii, która za sprawą Tomasa Valecko i Błażeja Salamona doprowadza do wyrównania. Radość bytomian trwa jednak tylko chwilę. Trafienia Krzysztofa Zapały i Anthony’ego Aquino dają Sanokowi ponownie 2 bramki przewagi.

Trzecia tercja niedzielnego spotkania znów rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Swoją trzecią bramkę w 43. minucie zdobywa Martin Vozdecky, a dokładnie 14 sekund później na 2:6 podwyższa Samson Mahbod. W 52. minucie ostatnie trafienie w tym spotkaniu dla gości zalicza Petr Sinagl, wykorzystując przewagę swojej drużyny. Dla Polonii jeszcze na 52 sekundy przed końcem meczu, po kontrze trafia Jakub Stasiewicz, ale spotkanie i tak kończy się zwycięstwem gości 3:7.

Kolejny mecz przy Pułaskiego 71 bytomianie rozegrają już we wtorek 3 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół JKH GKS Jastrzębie.

Polonia Bytom - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.