Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 listopada 2017, Cecylia, Jonatan, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Dwa zwycięstwa pań i porażka panów

Dwa zwycięstwa pań i porażka panów Data publikacji: 2 grudnia 2013

Nasze mistrzynie jak zwykle nie dały żadnych szans rywalkom. Najpierw w sobotę wysoko pokonały trzeci zespół w tabeli PLHK - GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk 6:0, a w niedzielę tylko potwierdziły swoja wysoką formę strzelając gdańszczankom jeszcze trzy bramki i wygrywając całe spotkanie 3:0. W obu spotkaniach rewelacyjnie zagrał nasz firmowy duet: Karolina Późniewska i Magdalena Czaplik.

Panowie natomiast dzielnie walczyli, ale nie dali rady sprostać bardzo dobrze dysponowanej tego dnia drużynie Ciarko PBS Bank KH Sanok. Pierwsza tercja niedzielnego spotkania zakończyła się  prowadzeniem gości 0:2, a obie bramki dla przyjezdny zdobył Martin Vozdecky. Drugie dwadzieścia minut to prawdziwy zryw Polonii, która za sprawą Tomasa Valecko i Błażeja Salamona doprowadza do wyrównania. Radość bytomian trwa jednak tylko chwilę. Trafienia Krzysztofa Zapały i Anthony’ego Aquino dają Sanokowi ponownie 2 bramki przewagi.

Trzecia tercja niedzielnego spotkania znów rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Swoją trzecią bramkę w 43. minucie zdobywa Martin Vozdecky, a dokładnie 14 sekund później na 2:6 podwyższa Samson Mahbod. W 52. minucie ostatnie trafienie w tym spotkaniu dla gości zalicza Petr Sinagl, wykorzystując przewagę swojej drużyny. Dla Polonii jeszcze na 52 sekundy przed końcem meczu, po kontrze trafia Jakub Stasiewicz, ale spotkanie i tak kończy się zwycięstwem gości 3:7.

Kolejny mecz przy Pułaskiego 71 bytomianie rozegrają już we wtorek 3 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół JKH GKS Jastrzębie.

Polonia Bytom - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)