Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Drużyna z SP nr 51 zagra o Puchar Tymbarku

Drużyna z SP nr 51 zagra o Puchar Tymbarku Data publikacji: 24 marca 2017Od najbliższego poniedziałku, 27 marca rozgrywany będzie wojewódzki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W imprezie zagra oczywiście reprezentant naszego miasta. W zawodach weźmie udział drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Turniej finałowy będzie trwał przez trzy dni /od 27 do 29 marca/ na terenie kompleksu piłkarskiego w Sosnowcu – Niwce. Podczas trzech dni rozgrywek zobaczymy w akcji 1178 zawodników z 34 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Łącznie na finałach w Sosnowcu-Niwce pojawi się aż 129 drużyn, z czego najwięcej – 55 zespołów – zagra w najstarszej kategorii wiekowej. Wśród nich będzie dziewięcioosobowa /ośmiu zawodników + trener/ drużyna z Bytomia ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Łużyckiej 12a. Nasza drużyna zagra w kategorii U-12 /chłopcy/.

Przypomnijmy, że do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, gdzie poznamy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale i nagrody.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Cyfrasport/PZPN

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.