Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Druga porażka bytomskich hokeistów

Druga porażka bytomskich hokeistów Data publikacji: 9 marca 2017Zdecydowanie lepszy mecz rozegrali wczoraj, 8 marca hokeiści TMH Tempish Polonia Bytom. Mimo porażki 2:3 w drugim półfinałowym spotkaniu play-off, bytomianie udowodnili, że stać ich na walkę o awans do finału i grę o złoty medal.

Środowy mecz świetnie rozpoczął się dla hokeistów GKS-u Tychy, którzy po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Wynik zmienił się dopiero w trzeciej odsłonie meczu po kontaktowej bramce Marcina Frączka w 47. minucie. Niestety sześć minut później na 3:1 podwyższył Andrei Makarov. Poloniści nie zrezygnowali jednak z walki i w 56. minucie zdobyli drugą bramkę, dzięki której jeszcze raz uwierzyli, że mogą doprowadzić do dogrywki. Mimo ataków niebiesko-czerwonych nie udało się zdobyć trzeciego trafienia i gospodarze – GKS Tychy – po raz drugi pokonali bytomską Polonię.

Po dwóch spotkaniach stan rywalizacji wynosi 2:0 dla GKS-u Tychy. Teraz dwa mecze rozegrane zostaną w Bytomiu. Zapraszamy kibiców do „Stodoły” w sobotę, 11 marca o 19.00 oraz w niedzielę, 12 marca o 18.00.
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.