Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa

Bytom kontynuuję walkę z mafią śmieciową. Dziś /9 października/ prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o zorganizowanej grupie przestępczej, która od co najmniej 10 lat działa na terenie naszego miasta.

Dostępny nowy wzór deklaracji śmieciowej

Dostępny nowy wzór deklaracji śmieciowej Data publikacji: 22 października 2015Od 19 października obowiązują nowe wzory deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Osoby, które już złożyły deklarację nie muszą jednak składać nowej.

Obowiązek ten dotyczy mieszkańców, którzy składają deklarację lub dokonują korekty już złożonego dokumentu. Zmiany deklaracji związane z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych. Warto dodać, że nie uległy zmianie stawki opłat za odpady komunalne. Mieszkańcy, którzy segregują śmieci zapłacą za nie 8 zł. za osobę, a gospodarstwa, które nie segregują – 14 zł. za osobę.

Warto zaznaczyć, że bytomianie, którzy dotychczas nie segregowali odpadów, ale chcą to robić, muszą jeszcze raz złożyć deklarację o wysokości opłaty.

Przypomnijmy, że wraz z wejściem nowej ustawy śmieciowej w 2013 r. koszty odbioru odpadów ponosi gmina. W imieniu lokatorów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych bezpośrednio z gminą rozliczają się zarządcy nieruchomości.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr. tel. 32 28 36 319, 32 28 36 320, 32 28 36 371 lub 32 28 36 341.

Pobierz druk deklaracji

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.