Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Dorota Pomykała

Dorota Pomykała Data publikacji: 9 grudnia 2013Mój Bytom to miejsca, które miło wspominam. Przede wszystkim szkoła, do której chodziłam - czyli I Liceum Ogólnokształcące, ulica Dworcowa, którą nazywaliśmy „wallstreet” oraz „góra miłości” w Parku Miejskim.

Z moich pierwszych wspomnień wyłania się niestety smutne szare miasto i pustynia kulturalna. Pamiętam ciężko pracujących ludzi w okresie komunizmu, którzy - mimo tego że żyli w trudnych czasach - byli pogodni i uśmiechnięci. Bywam w Bytomiu i wiem, że teraz zmienia się kolor miasta. Ludzie inaczej oddychają. Jest Śląski Teatr Tańca, co miesiąc odbywają się tu miedzy innymi spotkania z poezją, a co roku w czerwcu - Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego z warsztatami tanecznymi z udziałem tancerzy z całego świata. Ludzie nadal są pogodni i nadal silni, chociaż wiem, że nie zawsze dobrze im się powodzi. Wydaje mi się, że Bytom ożywa i staje się miastem weselszym, niż był ładnych parę lat temu.

Dorota Pomykała, aktorkaAutor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.