Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Doradcy czekają w sobotę w Agorze!

Doradcy czekają w sobotę w Agorze! Data publikacji: 4 sierpnia 2017Planując sobotnie zakupy w CH Agora, zarezerwujcie sobie kilka minut na rozmowy z doradcami z punktu informacji dla interesariuszy rewitalizacji. Czekają na Was jutro (5 sierpnia) od 9.00 do 13.00.

Do Waszej dyspozycji będą:
• Małgorzata Czernik, doradca inwestycyjny, specjalista-praktyk w dziedzinie gospodarki nieruchomościami, gospodarki przestrzennej, przedsiębiorczości oraz zamówień publicznych.
• Olga Zimoląg, adwokat, zajmuje się obsługą przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego (w tym prawa nieruchomości, spadkowego i zobowiązań umownych) oraz prawa rodzinnego.
• Aleksandra Woźniak-Janeczek, urbanista, architekt, menadżer rewitalizacji. Główny projektant odpowiedzialny za opracowania planistyczne oraz procedowanie procesu planistycznego.

To już kolejne spotkanie doradców z punktu informacji dla interesariuszy rewitalizacji w galerii handlowej w centrum miasta. Przypomnijmy, punkt działa w ramach projektu pilotażowego, finansowanego przez ministerstwo rozwoju. Prowadzą go członkowie Fundacji Klub Kontra, wraz z ekspertami zajmującymi się prawem, architekturą i finansami. Do punktu po poradę może przyjść każdy, nie tylko mieszkańcy podobszarów rewitalizacji. Doradcy pomagają mieszkańcom w przygotowywaniu projektów dotyczących odnowy miasta. Podpowiadają na przykład, jakie dokumenty i gdzie należy złożyć, albo czy dany projekt wpisuje się w obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego. Pomagają również w zaplanowaniu projektów, które później mogą być zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego lub inicjatywy lokalnej. Warto podkreślić, że w punkcie można też uzyskać bezpłatnej porady prawnej.

Punkt informacji dla interesariuszy rewitalizacji mieści się w Teatrze Rozbark przy ul. Kilara, a także w siedzibie Fundacji Klub Kontra przy placu Sikorskiego (IV LO).

Pobierz grafik na sierpień
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Klub Kontra

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.