Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dołącz do ekologicznej drużyny

Dołącz do ekologicznej drużyny Data publikacji: 24 marca 2015Do Światowego Dnia Ziemi został niespełna miesiąc, ale uczniowie bytomskich szkół już zaangażowali się w dużą ogólnopolską akcję, podczas której będą pisać listy dla Ziemi. Do pisania posłuży im nie tylko papier, ale też specjalna aplikacja.

W tym roku młodzi bytomianie zabiorą głos w sprawie ograniczania ilości odpadów oraz ekokonsumpcji. Akcję pisania listów poprzedzą lekcje tematyczne w szkołach, którym będą towarzyszyć przeróżne działania ekologiczne.

W ramach poprzednich edycji Listów dla Ziemi w szkołach organizowano wystawy, przedstawienia, akcje sadzenia drzew i sprzątania śmieci oraz wycieczki edukacyjne np. do nadleśnictw. Listom dla Ziemi towarzyszy też akcja pod hasłem „365 reklamówek”, która ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem odpadów i propagować ideę recyklingu.

Do działań dołączyć może każdy – wystarczy tylko posprzątać śmieci porzucone w lesie, nad jeziorem, przy drodze (jedną z tytułowych 365 reklamówek) i dodać swoje działanie do specjalnego kalkulatora znajdującego się na: www.365reklamoweksmieci.pl.

Więcej informacji można znaleźć tutaj. Zainteresowanych odsyłamy do Facebooka, gdzie będzie można śledzić przebieg akcji.

Warto przypomnieć, że formę edukacji poprzez pisanie listów Fundacja Arka – organizator wydarzenia, wykorzystuje od początku swojej działalności. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie od 1970 roku, w Polsce – od 1990 r. Głównym założeniem przypadającego na 22 kwietnia święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.