Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dobre występy bytomskich szermierzy

Dobre występy bytomskich szermierzy Data publikacji: 18 marca 2016Szermierze Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego oraz MDK nr 1 w Bytomiu po raz kolejni udowodnili, że należą do ścisłej czołówki krajowej. Podczas dwóch turniejów wywalczyli aż dziewięć medali.

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego o Puchar Burmistrza Mikołowa nasi zawodnicy zdobyli 5 medali. Srebrne medale wywalczyli: Oliwia Włoczka i Justyna Sadowska, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się: Julia Gwóźdź, Grzegorz Ziemecki oraz Maciej Marcol.

Z kolei podczas turnieju Muszkieter Trophy w Gliwicach Jeremi Kaczmarczyk i Julia  Gwóźdź zdobyli srebrne medale. Brązowe krążki wywalczyły Patrycja Ziętek oraz Justyna Sadowska.

W sumie podczas dwóch turniejów reprezentanci bytomskich klubów wywalczyli aż dziewięć medali: cztery srebrne i pięć brązowych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Waldemar Boniecki/BTS Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.